Awareness to blisko godzinna podróż dedykowana miłośnikom melodyjnego metalu i kobiecych wokali.

Śląska załoga As Night Falls uraczyła nas nowym wydawnictwem o enigmatycznym tytule Awareness.

Na przestrzeni ostatnich 7 lat grupa wyznaczyła swój kierunek czego potwierdzenie znajdujemy słuchając najnowszego wydawnictwa.
Awareness to blisko godzinna podróż dedykowana miłośnikom Nightwish, Within Temptation czy Epica – skojarzenia jak najbardziej pozytywne.

Wysoka jakość produkcji przełożyła się na doskonałe narzędzie przekazu treści jakie nam ANF chce przekazać, kompozycje w pewnym momencie skłaniają się ku metalowi progresywnemu, wrażenie to potęgują enigmatyczne tytuły utworów.
Kompozycje stoją na wysokim poziomie, dynamika nie pozwala nam się nudzić. Dobry riff wpada w ucho i tak też jest w tym przypadku. Na uwagę zasługuje wokalistka – której śpiew potwierdza moje skojarzenia z chociażby Nightwish.

Cieszy mnie długość trwania utworów. Są one długie, do sześciu minut, jednak odbiór nie męczy. Kawałki są wypełnione treścią, są dynamiczne, bogate elementy symfoniczne, wyraźne gitary i gniotące kości bębny to coś co doceni każdy.

Tego krążka bez wahania użyłbym jako ścieżka dźwiękowa do epickiego filmu ze scenami walki i podniosłą fabułą.

Reasumując – Krążek zostawia niedosyt i wrażenie zadowolenia z odsłuchu. Ta trzynastoprzystankowa epicka podróż nie zmęczyła mnie ani trochę, a poszerzyła horyzonty. Pokazała, że możemy w Polsce grać tak jak na mitycznym zachodzie, a nawet lepiej. Gorąco kibicuję załogantom z ANF i oczekuję na kolejne krążki i koncerty.

Z ręką na uradowanym sercu – 10/10, Krasoń Daniel

Music Wolves - Odstęp

Hocico -Lost World -recenzja

Solidna dawka dark electro! Jeśli szukasz powalającej nutki na pysk w stylu elektro, to lepiej nie mogłeś trafić, jak tylko na Hocico. Rodem z Meksyku,…

Więcej ==>

In Aphelion’s „Moribund”-recenzja

Nie tylko Ikea Szwedom wyszła Przez ostatnie tygodnie w moich słuchawkach gościły głównie zespoły polecane przez Only Black Metal, co oznacza niewielkie, krótkotrwałe kapele, nagrywające…

Więcej ==>

As Night Falls- Awareness- recenzja

Awareness to blisko godzinna podróż dedykowana miłośnikom melodyjnego metalu i kobiecych wokali. Śląska załoga As Night Falls uraczyła nas nowym wydawnictwem o enigmatycznym tytule Awareness.…

Więcej ==>