17 stycznia 2022 roku zespół DIABOŁ BORUTA wyda nowy album pod tytułem “Żywioły”.

DIABOŁ BORUTA to polska formacja działająca na polskiej scenie muzycznej od 2010 roku i od początku istnienia gra folk metal. Jednak wraz z najnowszą płytą niezaprzeczalnie zmienia swój muzyczny kierunek.

Płyta „Żywioły” jest najmocniejszą w dorobku rzeszowskiego zespołu. Oprócz folk-rockowych klimatów znalazło się sporo miejsca dla thrash i heavy metalu, a całość została wzbogacona o death i black metalowe smaczki, a także elementy muzyki etnicznej i klasycznego, melodyjnego rocka. Partie wokalnie zostały solidnie urozmaicone i słuchacze znajdą na płycie od czystych śpiewów po growle 
i screamy.

W tekstach znajdziemy opisy czterech żywiołów wg mitologii słowiańskiej: Historyię o Wiedźmaku oraz kompozycję Pielgrzym, a także dwa utwory w języku angielskim, Ostatni utwór z płyty – Ziemia (Dreamtime) opowiada o…Aborygenach.

 

Premiera płyty zaplanowana jest na 17 stycznia 2022 roku i ukaże się na płycie CD własnym sumptem. Miasto Rzeszów wsparło zespół w wydaniu tego materiału.
 

Płyta „Żywioły” została nagrana w rzeszowskim studio „Dźwiękonarium”.

Nagranie, miks i master – Paweł Leniart.

Przed wami video promujące nowe wydawnictwo!

Music Wolves - Odstęp

Weljar – Topielica (Teledysk)

Weź jarzębiny wiecheć ze sobą, Gdzie dziewczę młode zabrała woda; Strzeż się piękności o puklach złotych, Co w głąb cię zwabi i w falach pochowa.…

Więcej ==>