MNIEJ TELEWIZJI WIĘCEJ WIARY!

Witam bardzo serdecznie. Cieszę się, że w tak niełatwym czasie dla nas wszystkich, zgodziłeś się Maćku znaleźć kilka chwil i udzielić wywiadu dla czytelników Music Wolves. Zacznę może trochę nietypowo, bo właściwie to pytanie planowałem zadać w ostatniej kolejności. Ale z racji tego, że „Czochraj Bobra Fest” jest wyjątkowym festiwalem i dość nieszablonowym, więc też postanowiłem złamać konwenanse.

1. Jakie jest Twoje nastawienie i Twoich kolegów organizujących ten wspaniały, cykliczny festiwal [uwaga!-tylko dla ludzi o mocnych nerwach-(śmiech)] o nazwie „Czochraj Bobra”, który przez kilka dni odbywa się w scenerii przepięknej namysłowskiej przyrody?

M.T.Witam Ciebie i czytelników! Dzięki za zainteresowanie naszą imprezą… jakie jest nastawienie pytasz? Jesteśmy zdesperowani(śmiech) i spragnieni imprezy… mieliśmy nieoczekiwaną przerwę w 2019r. A jak zaczęliśmy prace nad XI edycja w 2020 nieoczekiwanie wiadomo co sie stało, pandemia i całe to szaleństwo…. prawda jest taka , że gdybym był na miejscu (akurat w 2020r. byłem za granica) i przytrzymałby datę, to rząd akurat 17 lipca puścił restrykcje i można było to zrobić ale za duża panika wśród ludzi wymusiła na nas kolejną przerwę.

2. Jak można przeczytać w internetach (śmiech), zadbaliście o nową scenę, która nazywa się „Sound System”. Kto na niej wystąpi?

M.T. Nie taka nowa bo wróciliśmy do korzeni… w pierwszych edycjach towarzyszyła nam scena sound system…. w tym roku podjęliśmy współpracę z moim znajomym, który organizuje w Szkocji w Edynburgu, największy festiwal Sound System w tym kraju (WeeDub festival) chcieliśmy jak jakiś czas temu sprowadzić ten festiwal do pl i tak nadarzyła sie okazja 🙂 na tej scenie wystąpi europejska czołówka : Sound System- KIBIR la AMALAK, DONOVAN KINGJAY & ADAM PRESCOTT, RADIKAL GURU, AYITO, JABBADUB, AMBASSADOR, YOUNG PISTOLS, PERFECTDRUG,CHOPSTICK DUBPLATE, KRAK IN DUB, TROY BERKLEY, CAYA, DASHA FYAH, ECHO BOY, NICO, RADIO K2

3. Z tego co zdążyli się zorientować nasi czytelnicy, w tegorocznym line upie, nie zabraknie także, poza legendami polskiej sceny punkowej, wykonawców znanych szerokiej publiczności, takich jak Kult czy Organek. Stąd też nasuwa się pytanie, czy można jeszcze nabyć bilety na to niezwykłe wydarzenie?

M.T.Więc tak 😉 na początku festiwal miał na celu promocje miłosnych kapel, nie mieliśmy żadnych znanych… Pózniej jakoś zaczęliśmy zapraszać zepsoly które znamy do których doszła o nas wiadomość i sie same zgłaszały, zaczęto nas kojarzyć z punkowym festiwalem, a my tak od początku, to każdy rodzaj muzyki gościliśmy (nawet Big Band o nazwie Big Roll Band z Kluczborka). A co do biletów są cały czas dostępne na Ticketmaster.pl.

4.Niewątpliwie, organizacja takiego wydarzenia, nie jest sprawą prostą, tym bardziej z udziałem wielkich gwiazd, a jeszcze większym wyzwaniem wydaje się być w dobie pandemii, chociażby ze względu na fakt, że sytuacja jest dynamiczna i praktycznie zmienia się z dnia na dzień. Przez to, ubiegłoroczna edycja nie doszła do skutku, nad czym wszyscy mocno ubolewamy. Dlatego też, może nie wszyscy wiedzą, jak to odbywa się w kontekście zagadnień formalno-prawnych, czy są stuprocentowe gwarancje ze strony lokalnych władz, że umożliwią Wam organizację CBF latem tego roku? Czy to jest poza ich zasięgiem?

M.T. Tak zdecydowanie nasze władze i sanepid są przychylne naszej imprezie wręcz czekają na festiwal zeby miasto ożyło…. na dziś dzień sami widzimy jaka jest sytuacja która nam gotuje rząd przepisy niejasne do obejścia paranoja… ale My robimy swoje i festiwal sie odbędzie MNIEJ TELEWIZJI, WIĘCEJ WIARY! (Śmiech!)

5.Czy w przypadku odwołania festiwalu są przewidziane zwroty kosztów dla osób, które już zakupiły bilety? Czy proponowane są inne rozwiązania?

M.T. Nie ma takiej opcji żeby festiwal się nie odbył! Będzie wszystko się odbędzie! Pełna desperacja! Chcemy i zrobimy to!

6. Ok. Wróćmy jednak do korzeni CBF-u, czyli do 2009 roku, kiedy został on zapoczątkowany. Jak to wszystko zaczęło się i gdzie? Kto go popełnił i popełnia go co roku?

M.T.(Śmiech) szczerze?! Pełen spontan! Siedzieliśmy pewnego dnia -Ja (tukan) Dizel, Czyżu ( nas trzech tworzyło zespół FORMACJA IN) i Skobel piliśmy wino (pamiętam jak dziś ), a że chłopaki mieli jakoś czerwiec-lipiec urodziny, stwierdziliśmy, że robimy koncert, i tak przez przypadek spłodziliśmy nasz festiwal. A aktualnie tworzy go CBF team ludzi, którzy od zawsze nam pomagali. Tacy znajomi to skarb! I życzę każdemu takich znajomych. To CBF Team tworzy cały festiwal- ja tylko jestem mózgiem (śmiech ;p)

7.Która edycja „Czochraj Bobra”, Twoim zdaniem, jak do tej pory, była najlepsza? /jeśli chodzi o zestaw [wykonawców] i frekwencję publiczności/?

M.T. Bez względu na artystów najbardziej utkwiła mi w pamięci III EDYCJA coś pięknego 🙂

8. Z tego co zaobserwowałem, „Czochraj Bobra”, przechodził swoistą ewolucję i z każdą kolejną odsłoną skupiał wokół siebie coraz większe zainteresowanie medialne, a także wśród artystów i szerokiej publiczności. Ponad wszelką wątpliwość, jego organizacja szerokim echem odbiła się w strukturach lokalnych władz, a co za tym idzie jest nieodzownym elementem Dolnego Śląska. Ba! Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że od wielu lat, mocno stoi w alternatywie do tutejszego folkloru. Czy Twoim zdaniem tego typu festiwale jak właśnie ten, są doskonałą promocją regionu, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami? Czy w związku z tym, w jakikolwiek sposób, namysłowscy włodarze docenili Wasze trudy?

M.T. Jesteśmy specyficznym festiwalem, szczególnie chodzi o nazwę…. trochę kontrowersyjna z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy. Dla nas czochrać bobra to dobrze się bawić bez podtekstu- serio! Cieszy mnie fakt, że można współpracować z władzami lokalnymi, ale oni sami to traktują to -ja to tak czytam- ze jesteśmy bo jesteśmy…. każdy poklepie i się odwróci, tak to wygląda. A my robimy dalej swoje 🙂

9. Niestety, nasza bardzo miła pogawędka dobiega końca, więc tradycyjnie, chcę na koniec zapytać, co takiego dobrego, pragniesz powiedzieć naszym Drogim Czytelnikom?

M.T.Słuchajcie! MNIEJ TELEWIZJI WIĘCEJ WIARY! Ciężkie czasy nastały trzeba wierzyć w to co się robi. Serdecznie Was zapraszamy do Namysłowa w dniach 16-18 lipca na CZOCHRAJ BOBRA FEST!POZDRAWIAM!Maciej

Ten niezwykły wywiad, z organizotorem „Czochraj Bobra Fest”, Maciejem Tułaczem, miał ogromny zaszczyt przeprowadzić Łukasz Polak.

Music Wolves - Odstęp
Killsorrow

Wywiad – Killsorrow

Killsorrow – wywiad Killsorrow to krakowski zespół grający melodic groove metal. Ich działalność rozpoczęła się w roku 2008 za sprawą gitarzysty Michała Sokoła. „Metalu nauczył…

Więcej ==>

Folk Metal Night (edycja Dziady)!

Jest to ten moment, w którym dźwięk przejmuje kontrolę, a człowiek ją traci – w obszernym wywiadzie dla Music Wolves o nowej płycie „Radiance of a Thousand Suns” industrial-metalowego Whalesong, pasji, inspiracjach twórczych, koncertach oraz swojej pracy opowiada multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor – Michał Neithan Kiełbasa.

Więcej ==>