Katatonia i Sólstafir połączą siły, by w styczniu przyszłego roku ruszyć we wspólną trasę „Twilight Burials Europe & UK Tour 2022”. Co-headlinerskie tournée zespołów będzie promować ich premierowe wydawnictwa. Najnowszy album Katatonii – „City Burials” ukazał się prawie równy rok temu – 24 kwietnia 2020 roku, za pośrednictwem Peaceville Records. Sólstafir zaprezentował swoją ostatnią płytę 1 listopada 2020 roku. „Endless Twilight of Codependent Love” ukazało się nakładem wytwórni Season Of Mist. Na wspólny koncert Katatonii oraz Sólstafir zapraszamy 25 stycznia 2022 roku do warszawskiego klubu Stodoła.

KATATONIA

Mistrzowie klimatycznego, mrocznego metalu, czyli szwedzka Katatonia, zaczęli działalność w 1991 roku w stolicy Szwecji z inicjatywy dwóch kumpli, wokalisty i kiedyś także perkusisty Jonasa Renkse oraz gitarzysty Andersa „Blakkheima” Nyströma.


Pierwsze produkcje Katatonii są dziś zaliczane do klasyki death/doom metalu. Mniej więcej od albumu „Tonight’s Decision” grupa zaczęła konsekwentnie zmierzać w stronę delikatniejszego grania, osiągając w tym prawdziwe mistrzostwo. Dzięki takim płytom, jak choćby „Last Fair Deal Gone Down”, czy „Viva Emptiness”. Szwedzi wciąż trzymają doskonały poziom, co potwierdzili, chociażby wydaną w 2020 roku płytą „City Burials”.

 

SÓLSTAFIR

Powstała w 1995 roku w stolicy Islandii grupa Solstafir przez wiele lat znana była głównie na scenie ekstremalnego metalu. Kilkanaście lat po założeniu i dzięki wzbogaceniu, a następnie zmianie stylu wykonywanej muzyki, stali się zespołem cenionym poza undergroundem.


Wokalista i gitarzysta Aðalbjörn „Addi” Tryggvason jest w kapeli od początku i ma decydujące zdanie, jeśli chodzi o muzykę Solstafir. Choć w komponowaniu biorą też udział pozostali członkowie kapeli, Svavar „Svabbi” Austmann (gitara basowa), Sæþór Maríus „Pjúddi” (gitara) i Hallgrímur Jón „Grimsi” Hallgrímsson (perkusja). Ewolucja stylistyczna zaczęta wspaniałą płytą „Otta” doprowadziła Solstafir do czerpania także z rocka progresywnego i hard rocka, co doskonale słychać na płycie „Berdreyminn” oraz pierwszej z angielskim tytułem, „Endless Twilight of Codependent Love” z 2020 roku.


BILETY
129/180 zł

Music Wolves - Odstęp
Castle Party 2020

Koncerty – Castle Party 2020

Castle party 2020- znamy już część kapel na największym w Polsce gotyckim festiwalu Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki dedykowanych fanom…

Więcej ==>