Mentel Prywatnie - to projekt autorski Marek Mentela, który od 18 lat mieszka i tworzy w UK. Jego muzyka to połączenie rożnych bardzo różnych gatunków. Za produkcję jego albumu odpwiada były gitarzysta Acid Drinkers, Przemysław "Perła" Wejmann.

 

 

„Będzie Dobrze” jest debiutanckim albumem projektu Mentel Prywatnie, wydanym 22 lipca 2020 r. Płyta powstawała 5 lat w domowym studiu nagrań autora. Pracę nad nią trwały długo ze względu na nawał obowiązków zawodowo – życiowych i działalność autora w zespole The Moon Carpenter. Marek Mentel jest osobą obsesyjnie zdeterminowaną do realizowania swojego projektu. Spędzał noce i dnie na ustawianiu optymalnych brzmień wzmacniaczy, programowaniu patternów perkusyjnych, bądź szukaniu, nagrywaniu i cięciu sampli. Co do tych ostatnich, to można na tej płycie znaleźć fragmenty niepublikowanych wywiadów, niskobudżetowych telenowel, czy nawet filmów dla dorosłych. Jak prawie na każdej solowej płycie nie mogło obyć się bez gości. Jednym z nich jest Marcin Masalski – saksofonista jazzowy grający w big bandzie Easystreet, który wrzucił swoje trzy grosze w Utworze 5 i Dagmara Ryś – długoletnia partnerka Marka, która użyczyła swojego wokalu w utworze 7. Nad miksem, masteringiem i postprodukcją płyty pracował Przemysław Wejmann -realizator dźwięku, właściciel studia Perlazza Studio w Poznaniu, dwukrotny laureat Fryderyka, znany przede wszystkim jako były gitarzysta Acid Drinkers. Płyta nie zostałaby pewnie skończona nawet przez kolejne parę lat gdyby nie COVID-19. To właśnie dzięki pandemii Autor znalazł w końcu czas i Realizatora.

Album promuje singiel i teledysk „Zasłużone Wakacje”.

Music Wolves - Odstęp

Inverted Mind

Inverted Mind przedstawia Discrepancy! Trio z Krakowa reprezentujące mieszankę Sludge i Post Metalu opublikowało swój nowy teledysk. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym klipem…

Więcej ==>