Zespół PAINTHING został założony przez Kubę, Michała i Darka w 2014 roku. Skład skrystalizował się w 2015 roku, gdy do zespołu dołączyli Jerzy i Jan. Debiutancki album został nagrany pod okiem Jerzego w jego Pinesound Studio.Mixem i masteringiem zajął się Marcin Bużniak z Axis Audio.Okładką i leyoutem zajął się Michał Xaay Loranc.Płytę w 2018 roku wydała rosyjska wytwórnia zajmująca się doom metalem Solitude Productions.

Zespół zagrał kilka koncertów u boku min.: Cemetery of scream, Symbolical Devil in the name, Cerber, Death has spoken, Kirov i innych.Po pewnym czasie szeregi PAINTHING opuścili Jerzy i Michał.Poszukiwania zastępców trwały jakiś czas. Obecnie PAINTHING tworzą: Kuba, Darek, Jan i Tomek. Zespół pracuje nad materiałem na nowe wydawnictwo.

Zespół dołącza do stada Music Wolves – a my zapraszamy do odsłuchu! 

 

Music Wolves - Odstęp
vane_row_banner

Wywiad – Vane

VANE – wywiad Okręt Vane od roku pruje fale oceanu muzycznego – czy spodziewaliście się tak szybkiego sukcesu ? Powiem tak – dużo z tego…

Więcej ==>

Kosa Śmierci – Wywiad

Jedyne co możemy spalić, a wręcz rozpalić, to serca naszej publiczności, lecz gdy nadarzy się okazja do zapolowania na smoka, to nie będziemy się zastanawiać dwa razy.

Więcej ==>