Sweetie And The Boys

Dokładnie 14 lutego światło dzienne ujrzał debiutancki album Kędzierzyńskiego zespołu po-rockowego Sweetie And The Boys zatytułowany „Pół Żartem Pół Nago”.  Pierwszy krążek założonego pod koniec 2018 składu był już dostępny w przedsprzedaży od kilku tygodni, natomiast oficjalnie wydawnictwo dostępne jest od tegorocznych Walentynek.

Oprócz fizycznej formy płyty, która dostępna jest na Facebook zespołu, utwory dostępne są na największych serwisach streamingowych jak Spotify czy Apple Store

„Prawda jest taka, że jeśli nie kupicie swoim ukochanym naszej płyty z okazji Walentynek, to znaczy, że ich nie kochacie”, komentuje żartobliwie wokalistka zespołu, Ola Trojniarz. „Jesteśmy cholernie dumni z naszego pierwszego krążka. Chcieliśmy w prosty i melodyjny sposób przekazać słuchaczom energię, która w nas drzemie, ale i pokazać, że potrafimy mówić o rzeczach ważnych, jak i lekkich i przyjemnych” dodaje liderka grupy.

Grupa, która w niewiele ponad rok zdążyła zagrać już sporo koncertów i przedstawić siebie dwoma teledyskami do utworów „Zaczekanie” i „Przesilenia” (które znajdują się na albumie), charakteryzuje się melodyjnym rockowym graniem z zadziornym głosem w stylu Katarzyny Nosowskiej. Jak podkreślają jednak, nie próbują naśladować największych legend polskiej sceny muzycznej.

„Największym rodzimego świata muzycznego należy się szacunek, ale trzeba mieć własną drogę. Nasza płyta pokazuje, że choć nie stronimy od inspiracji latami 90-tymi, to w dalszym ciągu chcemy przekazać coś trochę nowego, choć trochę świeżego. Nie będziemy jednak silić się na opowiadanie o naszej muzyce. Niech ta płyta zrobi to za nas” mówi perkusista Sweetie And The Boys, Michał „Kojot” Kolasiński.

Sweetie And The Boys nieustannie koncertują promując najnowsze dzieło. Grupa dała się poznać ze świetnego kontaktu z publicznością i mocno humorystycznego podejścia do grania na żywo.

Music Wolves - Odstęp

Jasinka – The Viking’s Dream (video)

Pieśń w północnych klimatach, inspirowany szarą, zimową aurą ostatnich tygodni Projekt polskiej Jasinki coraz bardziej przywodzi mi na myśl najlepsze zachodnich projeky Neofolkowe jak Myrkur.…

Więcej ==>