W dniu premiery zapytałem twórców coveru po co coverować muzykę zespołu który no do kultowych nie należy. O ile nikt Maneskin talentu nie odmówi to jednak większą popularność zyskuje się tworząc covery mocno rozpoznawalnych legend jak na przykład Nirvana. Oto jak swój wybór uzasadnia zespół:

Sukces Maneskin na Eurowizji pokazał, że wciąż jest miejsce na muzykę rockową w mainstreamowych mediach oraz sprawił, że muzyka alternatywna zaczęła ponownie wychodzić z podziemia na zasłużony piedestał. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ jest on dla nas powiewem świeżości i młodzieńczego buntu. Wzbogaciliśmy go jednak o elementy charakterystyczne dla nas – mocne gitary i intensywną sekcję rytmiczną. W nagraniach oraz klipie wystąpił gościnnie Tomasz Wącirz z zespołu Transgresja tworząc sample i elektronikę. Nagrań dokonano w Pszczyńskim Wally Studio we współpracy z Michałem Walą. Teledysk nakręcono w Bielskim ”Black Colour Studio” we współpracy z Sergey’em Stovba. Nagrania zostały dofinansowane przez Pszczyńskie Centrum Kultury.

Zapraszamy więc do odsłuchu:

Music Wolves - Odstęp

Svita „Pani Jeziora” – Video

Svita przedstawia kolejny utwór! Odwołujący się do legend arturiańskich kawałek nawiązuje do motywu Pani Jeziora i tworzy wariację ze słowiańskimi rusałkami. Polecamy serdecznie!  https://www.youtube.com/watch?v=lh1ZdAD6gaU

Więcej ==>