Vane & Moyra + As Night Falls, Gentuza koncert w Chorzowie 14.03.2020

Na przestrzeni czterech tygodni zespoły Vane, Moyra , As Night Falls i Gentuza zagrają na wspólnej trasie „Storm of Fate Tour 2020” w ośmiu klimatycznych klubach rozsianych po całym kraju. Zapraszamy na całą trasę koncertową, a zwłaszcza do Chorzowskiej Leśniczówki na muzyczne uderzenie czterech wspaniałych kapel:

Vane łączy w całość ciężkie, a jednocześnie melodyjne riffy, potężny wokal, szybkie bębny i brudny bas wraz z głęboko zakorzenioną w Złotej Erze Piractwa estetyką i historią. Zespół został założony pod koniec 2016 roku przez dwóch przyjaciół – Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego. W krótkim czasie gitarzyści zrekrutowali pozostałych członków zespołu – Marcina Frąckowiaka, Marcina Parandyka oraz Marcina Zdeba i nagrali debiutancką EP’kę The Prologue. Rok później Vane wydało debiutancki album Black Vengeance. Siedem nowych utworów wraz z kawałkami z EP złożyły się na historię jednego z najbardziej intrygujących piratów w historii. Zespół zaprezentował się rzeszy fanów na trasie koncertowej i nagrał trzy tematyczne teledyski. Od tamtego czasu zespół wydał 2 kolejne single The Ritual oraz Row, Ye Scallywags!. Ten ostatni nagrany już bez Marcina Zdeba, który pożegnał się z zespołem.

Moyra to kapela z gatunku melodic death metal przeplatającego się z elementami modern. Energetyczne granie, chwytliwe melodie połączone z ciężarem instrumentów, a także wokal, który stosuje różne techniki – od screamu, przez growl, aż po czyste partie. To wszystko nadaje tej kapeli swój własny klimat. Moyra powstała w 2017 roku jako projekt charyzmatycznej wokalistki Margo. Jej pierwszy skład zasilili Damian Paszczak (gitara), Rafał Miedziński (ex perkusja Lost Soul), Karol Fujarki (gitara) oraz Kacper Kulios (bas). Zespół ma na swoim koncie występ na kilku festiwalach plenerowych Beer Fest – Chorzów, Festiwal Uwolnić Muzykę u boku Vader i Rotting Christ , Pol’and’Rock – Scena Lecha, Książ Rock Zone, Siekiera Fest wraz z Frotside i Materią. Oprócz tego zagrali u boku Kat&Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz Infected Rain. Mają też na koncie kilka mniejszych, klubowych koncertów, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Moyra w roku 2017 wydała pierwszy mini album pt. Threads of Fate, a obecnie jest w trakcie nagrywania kolejnej EP’ki – premiera przewidywana w pierwszym kwartale 2020r.

As Night Falls – swoje początki miało w 2010 roku, kiedy Ania Achtelik (wokalistka) i Paweł Dylewski (gitarzysta) postanowili założyć zespół. Po kilku zmianach w składzie (głównie na basie i perkusji) ostatecznie wraz z Łukaszem Siwym (klawiszowiec), Pawłem „Siro” Sirugą (basista) oraz Wojtkiem „Bocian” Muchowicz (perkusja) tworzą gatunek, który jedni nazywają power, czy gotyckim metal, natomiast ANF określa jako symfoniczny. W As Night Falls znajdziecie dużo melodyjnej, wręcz chwytliwej muzyki, jak i ciężkich riffów, które uzupełnia Ania swoją charyzmatyczną osobą. As Night Falls od 10 lat koncertuje po Europie i prezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty oraz drugiej EP. W swoim dorobku ma koncerty z takimi zespołami, jak: Tarja Turunen, Eluveitie, Liv Kristine, Antimatter, Percival Schuttenbach, Jelonek, Proletaryat, Sixpounder, Lyriel, Alia Tempora, Welicoruss i z wieloma innymi. ANF współpracował również z Polskimi oraz zagranicznymi wydawnictwami, czego efektem są składanki: Forged in Stone and Steel (UK), Vigines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL).
W tej chwili zespół pracuje nad swoją drugą długogrającą płytą, która pojawi się jeszcze w tym roku.

Gentuza to kwartet generujący głębokie brzmienie pełne groove’u, uzyskane dzięki połączeniu 7-strunowej gitary z elektroniką, subami i wooblami, podparte budującą napięcie ciężką selektywną sekcją rytmiczną. Całość dopełnia melodyjny wokal z elementami agresywnego i brutalnego growlu oraz screamu. Zespół w ciągu ostatnich 2 lat dzielił scenę min z: Khroma (FI), Rabia Sorda (GER), The Sixpounder, Kabanos czy Hope, oraz zagrali na festiwalach w Polsce: Pol’And’Rock, Emergenza Polska, Festuza Weekend, Promo Fest, Wild Fest, Slot Art, a także za granicą: Emperor Fest (EE), Findustry Fest (FI).

Bilety: Przedsprzedaż: 20 zł W dniu koncertu: 30 zł🎫 GoOut: https://goout.net/pl/koncerty/vane+moyra+spatial/iecbf/+gxsro/
Vane Chorzów
Music Wolves - Odstęp