Prace nad drugim albumem folk metalowego projektu Velesara, nabierają tempa!

Ciągle też trwa zbiórka na portalu crowdfundingowym OdpalProjekt.pl, której celem jest  nagranie drugiej  płyty byłego wokalisty formacji Radogost. Niedawno zbiórka przekroczyła próg 8000 zł i z tej okazji Velesar oficjalnie zaprezentował fanom okładkę nadchodzącego albumu.

Jak pisze sam Marcin „Velesar” : 

Obecny czas nie jest łaskawy dla muzyków. Jak wiele innych zespołów typowo koncertowych, bardzo dotkliwie odczuliśmy wszystkie obostrzenia związane z klubami i koncertami. Ale absolutnie nie zamierzamy się poddawać i cały czas idziemy do przodu, choć może wolniej niż byśmy sobie tego życzyli. Wiemy doskonale, że nie tylko muzykom jest teraz ciężko – naszym fanom również. Dlatego tym bardziej dziękujemy za każdą darowiznę, która trafiła do tej pory naszą zbiórkę. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji będzie bardzo trudno zebrać całą założoną kwotę, ale 8000 zł, które udało się zgromadzić do tej pory, to dla nas ogromna pomoc. Dlatego też postanowiliśmy zrobić naszym fanom kolejną niespodziankę. Tytuł płyty, czyli „Szczodre Gody”, podaliśmy już wcześniej, a teraz przyszła kolej na okładkę albumu

– Płyta będzie bardzo metalowa, ale też mocno folkowa, stylistycznie zbliżona do poprzedniego albumu. Znajdzie się na niej 12 nowych utworów, z których jeden, czyli „Swaćbę”, wiele osób już zna, ponieważ od pewnego czasu gramy go na koncertach, a poza tym wiosną kawałek został udostępniony na naszym kanale YouTube w wersji nagrywanej totalnie domowym sposobem podczas kwarantanny. Warto też dodać, że na płycie, jak miało to miejsce w przypadku „Dziwadeł”, również pojawią się goście. Oczywiście na razie jest za wcześnie, by podawać tutaj jakieś szczegóły, aczkolwiek myślę, że jest na co czekać… – dodaje Velesar.
 
Premiera albumu „Szczodre Gody” zaplanowana jest na 2021 rok, aczkolwiek na razie nie ma jeszcze konkretnej daty. Wiele będzie tutaj zależało od ostatecznego wyniku zbiórki, dostępnej przez cały czas pod adresem www.odpalprojekt/p/velesar, ale też ewentualnych obostrzeń związanych z pandemią. W każdym razie pierwsze nagrywki planowane są na początek przyszłego roku.
 
Pod spodem dla osób za poznających się dopiero z twórczością tego projektu muzycznego wrzucamy teledysk z pierwszej debiutanckiej płyty pt :”Dziwadła” 
 
Ulwar! 
Music Wolves - Odstęp