Aegrimonia
Aegrimonia

Dwuosobowy projekt muzyczny tworzący muzykę z pogranicza Depressive/Atmospheric Black Metalu założony w roku 2014. W swojej twórczości Aegrimonia nawiązuje do natury, melancholii, podróży astralnych, depresji, ciemności i zachęca słuchaczy do refleksji nad życiem oraz śmiercią.

Link do strony na facebooku:
https://www.facebook.com/Aegrimonia

Aether

Aether to polski zespół grający epic melodic death metal założony w 2015
roku. Inspiruje się m. in. Wintersun, Blind Guardian czy Wolfheart. Już od
wydania pierwszego albumu EP „Tale of Fire” w 2016 roku grupa prężnie
rozwija się na polskiej scenie metalowej występując na jednej scenie z takimi
zespołami jak Batushka, KAT, czy Percival Schuttenbach. Zespół zagrał ponad
40 koncertów klubowych na terenie całej Polski, trasę po Rumunii wraz z
Blodiga Skald i wystąpił na poniższych festiwalach:
– Uwolnić Muzykę 2018 w Polsce (u boku Batushka i KAT)
– Słowiańska Noc Folk-Metalowa w Brennej w Polsce 2019 (u boku Bucovina)
– Celtic Transilvania 2017 & 2018 & 2019 w Rumunii (w 2018 i 2019 jako
headliner/co-headliner)
– Rock’n’Iasi 2018 w Rumunii
– Folk Metal Pilgrims 2018 w Czechach.
Ukoronowaniem dotychczasowej twórczości zespołu jest pierwszy
pełnowymiarowy album „In Embers”, wydany 01.06.2019, który powstał z
udziałem artystów jak Rolf Pilve (Wintersun, Stratovarius), Topias Kupiainen
(Arion), czy Svante Forsbäck (Chartmakers Mastering). Album podbił serca
fanów i zdobył bardzo dobre recenzje (Metal Temple 10/10, Metal.hu 9,5/10,
Theprogmind.com 8,5/10). Obecnie zespół koncertuje promując najnowsze
wydawnictwo.
Social media:
Facebook: https://www.facebook.com/aethermelodeath/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJcXXguzkmwpcm3hRneLAZQ
Spotify: https://open.spotify.com/album/418uicqB9IaSRW4k0ouvn4?
si=HSiV0BsYSbGONUJDIK3Uxw
Bandcamp: https://aether-band.bandcamp.com/
Instagram: https://www.instagram.com/aether.band/

Alt Age

5 nietuzinkowych charakterów – jedna pasja!
Nasza muzyka to połączenie Rock’n’Rollowych solówek i niesamowitego brzmienia, złączonych w całość niecodziennym wokalem.
Zespół tworzą:
Wokal – Mariko Prime
Gitara – Robert Kaleta
Gitara – Mateusz „Mikser” Miksiewicz
Bas – Marcin „Morśvin” Szczepaniak
Perkusja – Łukasz Knapik

Antiflesh

Kapela powstała w 2013 r. z inicjatywy V który dotychczas pozostaje jedynym oryginalnym członkiem kapeli. 24 grudnia 2014 r. została wypuszczone demo pt : In Peccatis Nostris In Sanguine. Do tej pory Antiflesh zagral min. castle party, dark fest, darkness fest, in memoriam fest, impurity death fest, anal fest. W 2020 r. wyszła pełna płyta zatytułowana Ashes którą zespół nagrywał wraz z Dominikiem „Domin” Prykielem z zespołu Hate. Aktualnie jesteśmy na etapie szukania wydawcy i promowania albumu. Jeden z członków Antiflesh jest także współorganizatorem festiwalu Siekiera Fest który odbywa się we wrocławiu

Ariadne's Thread
Ariadnes Thread

Ariadne’s Thread (Nić Ariadny) – Nowość na scenie muzyki folkowej – podróż w mityczny świat fantastyki przeplatającej się z historią, bogate, oryginalne instrumentarium i energetyczne, porywające występy na żywo.

Ten młody, obiecujący zespół współtworzą charyzmatyczna wokalistka i multiinstrumentalistka Adrianna Zborowska oraz muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym – Jan Gałczewski , Michał Górka, Anton Korolev i Michał Biel.

Twórczość zespołu to europejski folk o mrocznym i tajemniczym charakterze, czerpiący z muzyki średniowiecznej, renesansowej, skandynawskiej i celtyckiej. Projekt ten to próba nowego spojrzenia na muzykę folkową poprzez łączenie współczesnych brzmień – elementów elektroniki, z tym co dawne i archaiczne – pierwotnym, transowym rytmem.

Ariadnes Thread Photo
Arshenic
Arshenic Photo 1

Arshenic to zespół rock metalowy, zainspirowany takimi nurtami jak metal alternaywny, numetal, death rock, art rock, i metal progresywny.

Historia: Zespół Arshenic powstał w Trójmieście w 2007 roku, założony przez wokalistkę Ofilię, wkrótce po założeniu do składu dołączył Bartosz Staszak (perkusja) i Włodzimierz Czuba (gitary, wokal wspierający).

Arshenic Photo 2

Oliwia Bartuś-Staszak –
wokalistka, trenerka wokalna
specjalizująca się w emisji głosu
oraz technikach ekstremalnych
dla wokali metalowych,
autorka tekstów i współautorka muzyki,
uczyła się między innymi u:
Elżbiety Zapendowskiej,
Grażyny Łobaszewskiej i
Melissy Cross

W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej.

Arshenic Photo 3

W roku 2014, po ponad dwuletniej przerwie zespół zaczął prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance wytwórni Halotan Records.

Rok 2014 do fizycznej sprzedaży trafia reedycja pełnego albumu zarejestrowanego w roku 2009.

Arshenic Photo 4

W 2015 roku Arshenic wrócił na scenę, łącząc swój powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem od 2011 roku. (Biletem wstępu na imprezy jest karma dla zwierząt, przeznaczana dla wybranego schroniska dla zwierząt).

Arshenic Photo 5

W kwietniu 2016 Arshenic wydał samodzielnie EP o tytule „ERASED”, zawierającą trzy utwory „Grzyby”, „Erased” oraz „Breakin”.

Materiał z tej płyty grany był w rockowych audycjach radiowych, między innymi Fonoteka Polska, Radia Praga; W Tonacji kultury radio Hobby; Rock Blok Polskie Radio Czwórka.

W lutym 2017 zespół wydał singiel „Monster”. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk do utworu w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni. Teledysk promowany przez portale interia.pl, eskarock.pl i inne

Utwóry Arshenic dostępne są we wszystkich popularnych serwisach streamingowych, między innymi: iTunes, Apple Music, Tidal, Wimp, Spotify, Deezer, Google Play, Muzodajnia, Empik.com

Od 2018 roku angażując się w działalność na Instagramie Arshenic w rok zyskał ponad 13 tysięcy followersów z całego świata, co zwiększyło zasięg zespołu do skali międzynarodowej. Muzyka Arshenic puszczana jest obecnie w audycjach rockowych między innymi w Hiszpanii, Argentynie, Brazylii, UK i USA.

W sierpniu 2019 zespół wypuścił nowy długogrający album Final Collision. Płyta została wydana nakładem europejskiej wytwórni Sliptrick Records. Dostępna jest w sprzedaży cyfrowej w największych serwisach muzycznych oraz fizycznej, w zagranicznych sklepach muzycznych.

Arshenic Photo 6

Płyta w wersji fizycznej zawiera 10 utworów wymienionych w spisie oraz jeden ukryty. Materiał muzyczny promowany między innymi podczas ogólnopolskiej trasy Dark Female Festival (Warszawa, Iława, Elbląg, Sosnowiec, Pyskowice).

Premiera materiału odbyła się podczas koncertu Arshenic Final Collision Live (sierpień 2019, klub Protokultura Gdańsk), podczas którego nakręcono klipy do utworu tytułowego oraz do „Atari”.

Album Final Collision został zarejestrowany we wrześniu 2018 roku w Osso Studio w Gdańsku. Stylistycznie inspirowany jest takimi gatunkami jak goth rock, art rock, folk metal, rock progresywny i metal alternatywny.

Album zawiera mieszankę różnych stylów i nastrojów. Zgodnie z hasłem „trucizna i lekarstwo” na płycie znajdują się dwa mieszające się we wspólnym brzmieniu oblicza zespołu.

Płytę otwiera Final Collision – złożony utwór w apokaliptycznym brzmieniu, w którym słychać zarówno czyste jak i ekstremalne wokale, akustyczny bridge i black metalowy break down. Rabbit Hole to lekko psychodeliczny utwór, który rozpoczyna się rockowym brzmieniem
z funkowym groovem, a kończy na ciężkich growlowanych riffach. Album zawiera także progresywne ballady jak Sign, Monster oraz mroczne o folkowym zabarwieniu Cold i Madness. Jedynym utworem śpiewanym po Polsku, wymienionym w spisie, jest oryginalny w swojej formie i taneczny Atari.

Dźwięk albumu jest definiowany głównie przez różne brzmienia kobiecego wokalu, zarówno śpiewanie, jak i ekstremalne (growl, scream), czyste i ciężkie gitary, melodyjne partie basu i dynamiczną grę na perkusji – z odrobiną elektroniki, wiolonczeli i dźwięków symfonicznych w tle.

Teksty, dotyczą takich tematów, jak emocje, auto ekspresja, indywidualizm, pisane głównie w mroczny poetycki sposób.

Nadchodzący album promowany był w maju 2019 fabularnym klipem do singla Dear Remorse, w którym pokazana jest historia super naturalnej relacji między bliskimi osobami.

Arshenic Photo 7

Wsparcie medialne zespołu

Portale:

Trojmiasto PL, Rock Kompas PL, Szarpidrut PL, Metal News PL, The Power riff Blog, Indie Pulse, Arctic Metal, Music Wolves PL, Hard Music Base, True Metal IT, Power of metal DK, Anywhere PL, Rock3Miasto PL, Sick and Destroy, Grande Rock, Metal Female Voices Community, Metal Mundus PL, Subterranean Noise, Melody Lane Webzine, Permafrost today, Breathing the Core

Radia, audycje, podcasty:

Radio Gdańsk PL, Music Familia Productions US, Ballroom Blitz Radio Show UK, Everything DMV Radio US, W tonacji Kultury Pl, Metal Meyhem Radio, Metal Militia Titan Radio, Heavy Metal over sixpack US, PowerPlant Radio, Ciudad Radio MX, Oxi Radio HellRaiser, Subterranean Noise, Radio Nestandart RU, Autopsy Radio, Onyx Alley

Stały skład zespołu:
Oliwia Bartuś-Staszak „Ofilia” – wokal
Włodzimierz Czuba „Vlad”– gitara elektryczna
Bartosz Staszak „Włóczykij” – perkusja
Stream:
http://soundline.biz/Arshe`nicErased
kontakt:
tel. +48603213043
https://www.facebook.com/Arshenic
https://www.instagram.com/arshenic_official
info@arshenic.com

Arshenic Band
As Night Falls
As Night Falls Logo

As Night Falls to symfoniczno-metalowy zespół z Katowic z damskim wokalem. Choć ANF próbuje iść własną ścieżką, bez wątpienia inspiracją do tworzenia takiej muzyki są takie zespoły, jak Nightwish, Within Temptation, Delain czy Epica.

Zespół ma w swoim dorobku 2 EP (My secret place, From Grace to Oblivion) oraz LP (Embrace the Journey). Współpracował również z zagranicznymi  oraz z polskimi wydawnictwami, czego efektem są składanki: Forged in Stone and Steel (UK), Virgines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL).

ANF  koncertował na różnych scenach, w Polsce i zagranicą (Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia) . W CV zespołu dumnie można wpisać supporty przed takimi gwiazdy jak: Tarja Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Antimatter,  Welicoruss, Proletaryat, Jelonek,  Lyriel, Alia Tempora czy Artrosis.

Asylum
Asylum Logo

Asylum – thrashmetalowy zespół z Zakopanego. Grupa pojawiła się na podziemnej metalowej scenie w 2004 roku pod nazwą Louis Cypher. Dwa lata potem formacja zmieniła nazwę na Guardian Of Soul. Tak jak w przypadku wielu zespołów w początkowym okresie działalności miały miejsce liczne przetasowania personalne. Po trzech latach wraz ze zmianą nazwy zespołu ustabilizował się jego skład. Pod nowym szyldem – już jako Asylum – w listopadzie 2007 roku zespół nagrał debiutancką EPkę pod tytułem „Beyond Beliefs”. Trzy lata później zespół ponownie dokonał zmian personalnych, co zaowocowało nagraniem LP pod tytułem „Independent”. W tym samym roku, po kilku koncertach zespół rozwiązał działalność lecz postanowił wrócić na scenę w 2019 roku z całkiem nowym składem i jeszcze większą energią.

Link do strony na facebooku:
https://www.facebook.com/AsylumPL/

Awakeness

Awakeness, to zespół grający Metalcore. Obecny skład, od początku 2019 roku tworzą: Artur Mrowiec (wokal), Jakub Smaza (gitara prowadząca), Paweł Olma (gitara rytmiczna), Jakub Knapczyk (bas), Igor Godlewski (perkusja). W czerwcu 2019 roku ukazała się debiutancka epka „Sphercial Prison”, zawierająca 5 utworów. Następnie miała miejsce premiera singla „Inhibition. Aktualnie zespół jest w trakcie tworzenia nowego materiału oraz organizowania kolejnych koncertów.

Axe Crazy

Zespół Axe Crazy powstał w 2010 roku w składzie: Andrzej Heczko – perkusja, Adrian Bigos – gitara, wokal, Robson Bigos– gitara, wokal, Jacek Boroń – wokal, Michał Włóczko – bas, i od początku grał muzykę na pograniczu klasycznego hard rocka oraz heavy metalu. Repertuar zespołu to oczywiście własne utwory przeplatane na koncertach coverami klasycznych numerów hard & heavy. W 2011 roku następuje pierwsza zmiana w składzie zespołu – Michała zastępuje Kamil Pieściuk, a w 2012 roku po odejściu Jacka nowym wokalistą został Michał Skotnicki. W kwietniu 2014 roku Axe Crazy wydał własnym sumptem swoją debiutancką EP „Angry Machines”. W marcu 2015 zespół pojawił się na wydanej w Niemczech składance „Trveheim Vol.1”, zawierającej 10 zespołów nurtu NWOTHM z całego świata. W czerwcu tego samego roku Axe Crazy podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią Pure Steel Records obejmujący wydanie debiutanckiej EP na winylu, natomiast w sierpniu kolejny utwór zespołu pojawia się na składance „True Metal Lives III – The Hard Road To Hell” wydanej w USA. W grudniu 2015 Kamil odchodzi z zespołu, a jego miejsce już w styczniu 2016 zajmuje Daniel Czupryn. Limitowana do 200 sztuk winylowa edycja debiutanckiej EP „Angry Machines”, ukazuje się w lutym 2016 nakładem Pure Steel Records. W marcu zespół wchodzi ponownie do studia by zarejestrować pełnowymiarowy debiut, a w październiku podpisuje kontrakt na jego wydanie z grecką wytwórnią No Remorse Records. Album „Ride On The Night” ukazał się 16 grudnia 2016 roku w wersji CD, a w grudniu 2017 w wersji winylowej wydanej samodzielnie przez zespół.

W styczniu 2019 Michał odchodzi z zespołu, a juz w lutym posadę wokalisty obejmuje Tomasz „Judas” Świdrak z którym zespół nagrywa płytę „Hexbreaker”. Po nagraniu płyty szeregi Axe Crazy opuszcza Andrzej a nowym perkusistą zostaje Tymoteusz Ciach.

W swoim dorobku Axe Crazy dzielił scenę z min. Manilla Road, Satan, Praying Mantis, Q5, Witchfynde, Tysondog, Mindless Sinner, Pokolgep, Jag Panzer, Blitzkrieg, Skull Fist, Evil Invaders, Crystal Viper, Visigoth, Midnight Priest, Air Raid, Roadhog.

Axe Crazy to:
Adrian Bigos – gitara, wokal
Tymoteusz Ciach – perkusja
Tomasz „Judas” Świdrak – wokal
Robson Bigos – gitara, wokal
Daniel Czupryn – bas

Bad Impression

Bad Impression jest grupą metalową, która w swojej twórczości sięga daleko w głąb północnoamerykańskiego kontynentu szukając tam dla siebie inspiracji. Klasycznym bluesowym rytmom zdarza się więc tu urywać niespodziewanie by ustąpić miejsca progresywnym, łamanym groove’om, a i tak wszystko to okraszone jest charakterystycznym pentatonicznym brzmieniem rodem z południowego Teksasu. Mimo, iż zespół tworzy zaledwie trójka muzykantów, to każdy z nich stara się dosadnie wypełnić swoją muzyczną przestrzeń. W efekcie mimo mało imponującej liczby członków, kompozycje są masywnie brzmiące i porywają słuchacza niczym UFO znad Rosewell.

Bad Impression

Link do strony na facebooku:
http://facebook.pl/badimpressionband

Blacktrail

Blacktrail (z ang. czarny szlak) – polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Zespół powstał 9 sierpnia 2017 roku w Siedlcach z inicjatywy gitarzystów Arkadiusza Płatka i Piotra „Romana” Romaszuka.

W 2018 roku zespół rozpoczął pracę nad pierwszym albumem w wersji demonstracyjnej, na której znalazły się trzy utwory: ”Heaven’s Price”, ”Paranoia’’ oraz “Feels Like A Drug”.

Na początku swojej działalności, w październiku 2017 roku członkowie zespołu wybrali Jakuba Tymińskiego na pozycję nowego lidera ze względu na jego sceniczne doświadczenie. Niedługo później (16 grudnia 2017r.) odbył się pierwszy koncert zespołu w siedleckim pubie rockowym ”Pięć Sztuk”.

Blacktrail zakończyło współpracę z Piotrem Romaszukiem dnia 13.04.2018r. Na przełomie maja i czerwca przyjęci zostali Kornel „Kornik” Jurzyk oraz Mateusz „Mitoks” Chomka. Grupa zagrała po raz pierwszy w nowym składzie we wspomnianych wcześniej Pięciu Sztukach 17 lipca 2018r.

Po serii owocnych koncertów u boku takich kapel, jak Hok-Key i Merkfolk, Grzegorz Miros opuścił zespół 5 listopada 2018 roku, ustępując tym samym miejsca Grzegorzowi Hermanowiczowi. Tradycji stało się zadość – pierwszy koncert z nowym basistą odbył się po raz kolejny w tym samym barze.

W maju 2019 rozpoczęto prace nad pierwszym albumem EP zespołu – “Your Freedom For My Name”.

W lipcu 2019 roku zespół rozstał się z Kornelem Jurzykiem, powracając do składu, w którym jest dwóch gitarzystów. Funkcję gitarzysty prowadzącego przejął Arkadiusz Płatek. Pierwszy koncert w nowym – i aktualnym – składzie zagrany został w Białej Podlaskiej podczas Putrid Metal Madness vol. 6, w klubie Seven.

Trudno sklasyfikować gatunek, jaki reprezentuje Blacktrail, ponieważ każdy z członków inspiruje się różnymi nurtami muzycznymi podczas tworzenia utworów. Większość z nich waha się na granicy thrash metalu, ale znajdziemy tam również partie black metalowe, elementy death metalu oraz tradycyjny heavy metal. Brzmienie zespołu uzupełnia charakterystyczny, ostry damski wokal Alicji Betlińskiej.

BulletRaid

Zespół powstał w 2015 roku we Wrocławiu. Pierwotni założyciele – Łukasz Kapałka, Adam Bajsarowicz oraz Mikołaj Górecki – w wyniku różnych kolei losu zmuszeni byli opuścić BulletRaid.

W 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album EP zatytułowany „Louder Than All”. Spotkał się on z bardzo pozytywnym przyjęciem w Polsce i za granicą. Większość recenzentów zgodnie chwaliła klasyczne podejście do heavy metalu. Choć BulletRaid hołduje starej szkole rocka, to zaraz po skompletowaniu składu muzycy rozpoczęli eksperyment z bardziej złożonymi i skomplikowanymi kompozycjami.

Pod koniec października 2019 premierę miał pierwszy długogrający album zespołu zatytułowany “Time Travellers”. Płyta błyskawicznie spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów oraz w mediach. Aktualnie trwa trasa promująca najnowszą płytę.

 Grzegorz Kolasiński (wokal, ex-Wölfrider, ex-Clairvoyant)
Kamil Turczynowicz (gitara, Wasted Beers, ex-Wölfrider, ex-Clairvoyant)
Michał Bugała (gitara)
Jakub Gołembiewski (bas, ex-Unleash The Poison)
Maciej Sznurowski (perkusja)

Castle Dreams

Zespół został stworzony przez gitarzystę i kompozytora Grzegorza Buczkowskiego w 2008 roku.

Stały skład zespołu stanowią :
Grzegorz Buczkowski – kompozycje, produkcja, gitara, instrumenty klawiszowe,
Katarzyna Lipert – skrzypce elektryczne
Z końcem 2018 roku Castle Dreams rozpoczął współpracę z kilkoma znaczącymi muzykami.

W 2011 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Rose of the Island”, który rozszedł się w kilkutysięcznym nakładzie.

W 2014 roku ukazał się drugi album pod nazwą „Tower”, który różnił się od poprzednika mocniejszym brzmieniem. Krążek został świetnie przyjęty przez publiczność, rozszedł się w kilkunastotysięcznym nakładzie.

Obecnie zespół pracuje nad nową płytą, która ukaże się w 2020 roku.

Castle Dreams wykonuje muzykę pop-rockową. Grając własne kompozycje równie chętnie sięga po standardy rockowe, często w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Castle Dreams gra około stu koncertów rocznie na większych i mniejszych scenach, w kraju i za granicą. Niejednokrotnie gościli jako gwiazda wieczoru.

Zespół wystąpił na jednym z ważniejszych festiwali w Europie, na głównej scenie – Castle Party w Bolkowie. Występ okazał się wielkim sukcesem, pozytywnymi recenzjami w mediach.

Wystąpili też jako support przed takimi wykonawcami jak : Blue Cafe, Strachy na lachy, Sylwia Grzeszczak, Bednarek, Reni Jusis, Grzegorz Wilk z zespołem i wiele innych.

Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują z zagranicznymi artystami, z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris w Niemczec

Coffinwood

Coffinwood to black/death metalowa grupa z Warszawy. Zespół powstał w 2017 i zaczął aktywnie działać w 2018 r.

Po długich przygotowaniach, na początku roku 2020 zespół nagrał debiutancką EPkę „Storm of Steel” w stołecznym JNS studio, składającą się z 5 utworów oscylujących w klimatach od brutal death metalu po skandynawski black metal.

Tytuł płyty nawiązuje do słynnej biograficznej książki „W stalowych burzach” niemieckiego filozofa i
weterana Wielkiej Wojny-Ernsta Jüngera. Opowiada o śmiercionośnej i mechanicznej formie
zniszczenia ludzkiej psychiki, jaką jest totalny konflikt zbrojny

Niniejszy materiał dostępny jest w formie elektronicznej za pośrednictwem poniższych
platform:
https://open.spotify.com/album/01lC7t4pyRHa4iqkQpMekd?si=XOTEiq88S7yiwUdECfgVYw
https://tidal.com/album/135995758
https://www.youtube.com/channel/UCFaNCdOb3b8_vD-A9WpERBw
https://coffinwood.bandcamp.com/

Deadly Vision

Deadly Vision powstało w lipcu 1989 r w Sosnowcu.

Zespół nagrał demo „Krwawe tortury” i EP „Sadist’s vision”.

Nasza muzyka była inspirowana takimi zespołami jak Morbid Angel, Carcass, Deicide, Nocturnus, Vader zagraliśmy wiele koncertów.

Po 6 latach zawiesiliśmy próby….

W 2016 rozpoczęliśmy ponowne próby, czego efektem było nagranie i wydanie płyty EP „Vicious circle” na której znalazły się 4 utwory: Bliss, Gray, Momentary lapse, Survival.

Został również nagrany klip do utworu „Survival”.

Obecny skład to:
– Paweł Kostka- wokal
– Mariusz Biełanowicz-gitara solowa
– Artur Kwapisz- gitara prowadząca
– Kamil Kalinowski -bass
– Tomasz Osiński-perkusja

Deltha
Deltha Logo

Deltha to czteroosobowy skład z Lublina wykonujący old schoolowy heavy metal z modernowym pazurem. Ich styl to z grubsza unowocześnienie brzmień zespołów takich jak Iron Maiden, Judas Priest, ThermiT, Acid Drinkers.

Zespół działa 2017 roku i ma na koncie udział w składance Rock’n’Sfera, wygrany przegląd Moto Panther Czad 2019, wyróżnienie dla gitarzysty w 1szym Lubelskim Przeglądzie Kapel, 5 wydanych singli dostępnych na youtube oraz na CD, współpracę z lubelską Moto Inicjatywą, oraz współpracę z wieloma portalami muzycznymi.

Devaner
Devaner

Zespół Devaner powstał na początku marca 2016 roku. Obecnie w skład zespołu wchodzą Sebastian Konieczny – voc, guitar, Piotr Sopek – guitar, Mikołaj Staszczuk – bass guitar i Miłosz Czerwonka- drums. Muzyka jaką wykonujemy to tradycyjny thrash metal z małą domieszką death metalu osadzony w latach 90tych. W dorobku mamy płytę pt. „Fear of Being Born” w skład której weszło dziewięć utworów tj. „Raising Fear”, „Decree Of Death”, „Sick World”, „Only The Dead Do Not Lie”, „Servant Of God”, „Sacrum/Profanum”, „Pandemonic Black Abyss”, „Deadline” i „Aamon – Come To Hell”.

Devilsnack
Devilsnack Logotyp

Przebojowa supergrupa wyrosła na szalonej dekadzie lat dziewięćdziesiątych. Powstali na gruzach kilku trójmiejskich grup na przełomie 2017/2018 by zaatakować ze zdwojoną mocą, nowymi pomysłami i porywającą energią.

W lipcu 2019 roku ukazał się debiutancki materiał zatytułowany „Gamma Mutant”. Czteroutworowa EPka charakteryzuje się różnorodnością kompozycji i wieloma odwołaniami do klasyki ciężkiego grania. „Ich przepis to solidny wygrzew w zwrotkach i piosenkowe, kontrastują z tym dające się nucić refreny. Tworzy to udane połączenie, bo ciągła napierdalanka mogłaby nużyć.” (rock3miasto.pl)

*

Finalny kształt rodził się w bólach niczym zespół łożyska przodującego przez ponad rok, by w końcu ujrzeć przerażające światło sali operacyjnej z końcem roku 2018. Początki bywały trudne, a dodatkowo przeżyliśmy również momenty zagrożenia dla ciąży z powodu wewnętrznych napięć na gruncie nerwowym, mięśniowym i mentalnym. Przybywało nas i ubywało – a przetrwali najwytrwalsi z miotu – skutecznie rozdziobując pozostałych. Przez cały okres poszukiwań przerobiliśmy klimaty od Zdzisławy Sośnickiej po Dimmu Borgir – więc na pewno po morderczych testach wiemy w którym kierunku należy iść.

Wyznając zasadę, że dobre chili piecze dwa razy – serwujemy dania dobrze przyprawione, spieczone z wierzchu, krwiste w środku, krojone nożem z hartowanej stali i solidnie podlewane tanim winem. Finalnie otrzymujemy produkt świeży niczym mięso z przeceny, swojski jak pomidorowa na imieninach i treściwy jak posiłek regeneracyjny na kolonii. Satysfakcja wliczona w cenę.

Diaboł Boruta

„Nieoficjalna biografia Diaboła Boruty” 🙂

Zespół „Diaboł Boruta” jest najprawdopodobniej najstarszym polskim zespołem grającym ględźby gdyż pierwsze wzmianki o jego działalności sięgają X wieku, kiedy to w 996 roku zagrali na osobistą prośbę Mieszka I swój pierwszy publiczny występ z okazji Chrztu Polski. Z powodu kłopotów z prądem był to oczywiście wytęp „unplugged”. Następną okazją do zaprezentowania się tym razem międzynarodowemu gronu był Zjazd Gnieźnieński i Wielka Popijawa u niejakiego Wierzynka gdzie zespół wywołał niemały skandal śpiewając wiele pieśni których słowa nawiązywały do pogaństwa i Słowiańskich Bóstw i duchów a nie wspominały o Duchu Świętym. Wieczór zakończył się prawdziwym skandalem gdy rzucony przez drumlarza kufel, prasnął w posła niemieckiego, co w nie długim czasie zakończyło się bitwą pod Cedynią. Po tych wydarzeniach, na wskutek zesłania do kolonie karnej „Północna Żmudź” zespół zawiesza działalność na pewien czas. Kolejne ważne występy to support przed Bitwą pod Grunwaldem i jak zwykle emocje wzięły górę: bębniarz został później uwieczniony przez Mistrza Matejkę jako bohater szlachtujący toporem Mistrza Krzyżackiego. Zespół tworzy wielkie polskie hity: „Bogurodzicę” oraz „Hej Sokoły” śpiewane nagminnie podczas biesiad i uroczystości państwowych. W 1569 r podczas turnee po Litwie zespół w imieniu Polski podpisuje Traktat o Unii Polsko-Litewskiej a następnie fani wypijają całe zapasy miodów pitnych w Grodnie…. Do legendy przechodzą również wspólne biesiady z Kochanowskim. Niestety po jednej z nich znany wiersz o lipie mówiący, stał się nieaktualny. 1683 wraz z wielką rzeszą fanów i groupies jadą na koncert i kebaby do Wiednia. I znów wyjazd kończy się zadymą. Na okres Baroku zawiesza działalność ze względu na wszechobecny smród i wszawicę na dworach i w lokalach gastronomicznych. Wg niektórych kronikarzy są odpowiedzialni za zabory od 1772 roku – podczas trasy po Europie wystąpiły prawdopodobna ciąża u Rosjanki, a zła kobieta lub jej wysoko postawiony ojciec jest gorsza od szerszenia a wspomina się również o kupie w hełmie cesarza Austrii oraz gwałtownym imporcie prusko-niemieckich dyliżansów. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę wspólnie z Wieniawą-Długoszowskim i Józefem P. wprowadzają modę na wąsy. W latach 1939 – 1945 organizują Folkowe Warsztaty Samoobrony w Lasach, znane jako Akordeoniści Komandosi – zespół gwałtownie zwiększa liczbę członków. Do lat 90 tych zawiesza działalność a reaktywacja następuje dopiero w XXI w., w obecnym składzie są:

Paweł Rudobrody- wok, bas,
Kondziu – gitara,
Rundu – gitara,
Krystyna – gitara,
Dawidov- klawisz;
Lubor – perkusja

Ze względu na brak możliwości rejestracji dźwięku za czasów Mieszka I i później, swoje pierwsze promo rejestruje dopiero tysiąc lat później, w 2011 roku i nosi ono tytuł „Leśny Duch”, które ujrzało lasy dopiero w 2014 r. W 2015 r. roku ukazała się płyta pt. „Stare Ględźby”, a w 2016 „Widziadła” – obie wydane przez niemiecką Pure Steel Rec.

Powstały również teledyski do utworów: „Kikimora i zboże”, „Stare Ględźby”, „Srebrne Żmije” oraz „Sobótki”.

Powstały również teledyski do utworów: „Kikimora i zboże”, „Stare Ględźby”, „Srebrne Żmije” oraz „Sobótki”.

2019 ukazała się płyta „Czary” z teledyskami do utworów „Czary” i „Golem”.
2020 – singielek „Rzućże grosz wiedźmakowi” z obrazem do tegoż oraz plany na wydanie kolejnej płyty na 10-cio lecie zespołu.

Djavena
Djavena Logotyp

DJAVENA to zespół tworzący muzykę z pogranicza metalu progresywnego z elementami inspirowanymi słowiańskim folkiem. Teksty pisanie są w języku prasłowiańskim rekonstruowanym na potrzeby projektu. DJAVENA łączy współczesne ciężkie brzmienia ze słowiańską duszą z przełomu V i VI.

Zespół zawiązał się pewnej wietrznej ciepłej jesiennej październikowej nocy 2017 roku w Częstochowie. Koncepcja twórcza grupy zrodziła się ze wspólnej pasji do poszukiwania niestandardowych rozwiązań kompozycyjnych, aranżacyjnych oraz fascynacji rodzimą słowiańską kulturą.

W lutym 2019 roku grupa wydała swój pierwszy krążek pt. „Djavena”, na którym znalazły się utwory: Kagda, Perunu Slava!, Velesov Glas, Rovnodenica, Srdce v Ogni, Trojoka Vrana oraz Velesov Glas (radio edit).

SKŁAD:
Orlina Martinov – wokal/growl,
Łukasz Bernacki – gitara,
Dominika Świerzy – gitara,
Nadar Vlkan – instrumenty klawiszowe,
Łukasz Kasprzak – gitara basowa,
Bartek Bernacki – perkusja.
Więcej informacji na www.djavena.com

DJAVENA PHOTO
Dargor

Black Metalowy projekt założony w Krośnie przez Michała Kustrę. Stworzony dla przyjemności komponowania, grania i nagrywania muzyki.

Dargor rozpoczął swoją działalność jako projekt jednoosobowy, został przekształcony jednak w zespół grający na żywo.

Skład:

Michał Kustra – gitara, wokal
Damian Muszyński – bas, wokal
Michał Socha – gitara
Maciej Socha – perkusja

Do tej pory, ukazały się trzy utwory i video (nagrane w ramach jednoosobowego projektu z gościnnym udziałem Damiana Muszyńskiego): https://www.youtube.com/channel/UC-9VxgVtr763wLB_z48b7Yg

Kawałki są też dostępne w formie mini EP na Bandcamp i Spotify:
https://dargor.bandcamp.com/album/hellfire-ep
https://open.spotify.com/album/0GKJMYtgStuwwkAcM5Fozb

W marcu trgo roku projekt Dargor rozpocznie nagrywanie trzech nowych utworów, już w pełnym składzie zespołu.
Nowe kawałki ukażą się w formie drugiego EP pod tytułem „Descent into Chaos”.

Dziewanna
Dziewanna

Polska wokalistka i kompozytorka wykonująca fantasy folk, folk metal i muzykę dawną. Pochodzi z Beskidu Śląskiego. Współzałożycielka zespołu Othalan. Współtworzy również projekt Saga, inspirowany muzyką staroskandynawską.

Dziewanna, wł. Agnieszka Anna Suchy – jako solistka folkowa działa od roku 2016, jednak jej przygoda z muzyką rozpoczęła się o wiele wcześniej. Komponuje od szesnastego roku życia. W 2007 r. roku zagrała w musicalu „Serca dwa”, przygotowanym przez Teatr Muzyczny Wit-Wit z Gliwic. Jest jedną z laureatek ogólnopolskiego festiwalu „Nasza Szansa” (2012); zwyciężczyni muzycznego festiwalu „GITARYN” (2015). Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie piosenki żołnierskiej „Military Festival” (2013). W 2016 r. wraz z przyjaciółmi opublikowała singiel „Pod znakiem Wilka” (który miał ponad 700.000 wyświetleń), nawiązujący do historii miłości Geralta i Yennefer. Utwór zapoczątkował „wiedźmiński” cykl muzyczny w historii wokalistki.

Dziewanna w swojej twórczości wykorzystuje elementy tradycyjnej muzyki i techniki wokalnej, przeplatając je z muzyką rozrywkową. Inspiruje się kulturą wczesnośredniowieczną, literaturą fantasy, dorobkiem romantycznych poetów i góralszczyzną. Gra na gitarze i pisze wiersze oraz teksty piosenek. Część z nich można usłyszeć na debiutanckiej płycie „Po krańce gór” (2017) zespołu Othalan.

Fallen Prophet

Fallen Prophet powstał w maju 2013 roku, gdy dwaj byli muzycy nieistniejącego już Halo of Lies – Marcin Marchel (gitara basowa) i Bartek Kosowski (perkusja) zdecydowali o założeniu nowego zespołu. Właściwym początkiem istnienia kapeli było jednak dołączenie do niej Michała Marchela jako gitarzysty rytmicznego i głównego kompozytora muzyki. Pierwszy skład, uzupełniony przez Marcina Szmejdę i Krzysztofa Zygmunta przetrwał do końca 2014 roku, w międzyczasie publikując „oficjalny bootleg” i grając kilka koncertów. Przez kolejne lata skład zespołu często się zmieniał, aż do wiosny 2017 roku, gdy do braci Marchel dołączyli: gitarzysta Michał Mroczek i perkusista Patryk Kapłonek. Ustabilizowany skład zaczął szybko i sprawnie tworzyć nowy materiał a w lutym 2018 roku wszedł do studia w celu nagrania pierwszej demówki. W czerwcu 2018 roku do zespołu dołączył wokalista Olaf Kołodziej, a jesienią zakończono pracę nad nagraniami.

Forbidden Omen
Forbidden Omen logo

Zespół z Krakowa grający Death Metal, który opiera swoje teksty na mitologii słowiańskiej.

Frontside

Cała historia zaczyna się 11 lat temu w 1993 roku, gdy Astek i Demon po rozpadzie macierzystych zespołów podejmują decyzję o wspólnym tworzeniu. Specyfika miejsca w jakim dorastają oraz bagaż osobistych, nierzadko ciężkich i bolesnych przeżyć w połączeniu z gruntowną edukacją muzyczną, opartą na wielkopomnych dokonaniach największych tuzów konkretnej metalowej sieki – Slayer, Morbid Angel, i piewców hardcore’owej adrenaliny – Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone – wszystkie te czynniki sprawiają, że odtąd dalszą drogę w rozwoju zespołu będzie wyznaczać coraz to doskonalszy i pełniejszy mariaż metalu z hardcore – FRONTSIDE jako jeden z pierwszych zespołów w Polsce zaczyna grać crossover…

Ewolucja, wrodzony upór i zawziętość w doskonaleniu warsztatu oraz bezkompromisowe i świeże podejście do ujarzmiania sonicznego chaosu owocują coraz odważniejszymi rozwiązaniami i tym samym z dema na demo, z płyty na płytę coraz większą brutalizację przekazu. Sztywne ramy gatunków muzycznych – takie pojęcie nie istnieje w słowniku FRONTSIDE. Swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii – to od dawien dawna znak rozpoznawczy tego zespołu. Naturalny eklektyzm w tworzeniu ścieżki dźwiękowej nadchodzącej apokalipsy – można by śmiało powiedzieć…

Potwierdzeniem tych słów jest szacunek i pełne poparcie wszystkich tych, którzy docenili szczerość i wagę przekazu naszej muzyki. Miano jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce, ogólnopolska nagroda dla najbardziej niszczącego aktu roku 2003 oraz kontrakt zawarty z jedną z najważniejszych europejskich wytwórni są tylko kolejnym potwierdzeniem tych kwestii. I tylko ślepi, sfrustrowani ignoranci dopatrzą się w tych słowach przesady…

Choć zespół w ciągu ostatniego roku dotykają zmiany personalne, to wbrew proroctwom niewiernych nie traci nic ze swej piekielnej mocy. Simona godnie zastępuje Daron, grający w One Shot Eye, natomiast miejsce frontmana po niespodziewanym odejściu Astka obejmuje Auman, wokalista zespołu Totem. W międzyczasie anglojęzyczna wersja albumu „I odpuść nam nasze winy”, wydana nakładem Regain Records pod nazwą „Forgive us our sins”, trafia poza granice Polski, wzbudzając duże zainteresowanie i bardzo pozytywne reakcje, reprezentowane przez dobre i bardzo dobre oceny w zachodnich e-zinach i portalach muzycznych. Latem A.D. 2004 FRONTSIDE rozpoczyna nagrywanie kolejnego dzieła, już z Aumanem na wokalu, które ma zamknąć usta wszystkim niedowiarkom i malkontentom. Planowany tytuł albumu to „Zmierzch Bogów – pierwszy krok do mentalnej rewolucji”, a jego premiera na ojczystej ziemi nastąpi jeszcze w październiku 2004 roku.

2006 rok to premiera kolejnego albumu „Absolutus”.

Obecnie FRONTSIDE to zabójcza i bezlitosna maszyna, w której spiętrza się dziedzictwo thrash metalowej agresji spod znaku Slayer, death metalowego ciężaru Morbid Angel, szwedzkiej melodyki Dismember i hardcore’owego temperamentu nowojorskiej sceny. Wulkan, który nigdy nie ostygnie. Żadnych kompromisów. FRONTSIDE.

Full Light

Po latach dziewięćdziesiątych nowy początek zespołu FULL LIGHT można określić na rok 2004r. Wtedy też wykrystalizował się podstawowy skład zespołu : Dariusz Badora, Grzegorz Badora, Konrad Pałka, Rafał Skrzypiec, oraz Marcel Różanka.

W roku 2005 zespół związał się z Ośrodkiem Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich. Tam też z sukcesem odbywały pierwsze koncerty grupy. FULL LIGHT grał własne koncerty , ale również jako support np. przed Robertem Tognoni z Australii czy STIVE FISTER Band – zespołem gitarzysty z USA który wystąpił wraz z grupą muzyków z Holandii i Austrii.

Ok. 2006r – zagrany koncert w MEGAKLUBIE KATOWICE z grupą Cameron Vegas z Anglii przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i kolejnych muzycznych doświadczeń.

26 maja 2007r. FULL LIGHT odniósł swój kolejny sukces wygrywając jako jeden z czterech zespołów ( laureatów) ” VII przegląd zespołów rock’owych – LUBLINIECKA WIOSNA KULTURALNA 2007″ w Lublińcu, na który zgłosiło się wiele zespołów z południowej Polski.

Rok 2008 to udział m.in. w koncercie pod hasłem: ” STAND UP TAKE ACTION 2008″ . W listopadzie 2008r z przyczyn osobistych z zespołem rozstał się jeden z założycieli naszej grupy – gitarzysta RAFAŁ SKRZYPIEC.

Prócz wielu koncertów ( w tym na jednej scenie z zespołami T.Love, Video, Sami, Cree) zespół, rozpoczął pracę nad pierwszą dużą płytą. Po kilku miesiącach pracy w STUDIO 78 w Knurowie, materiał został przygotowany, a w kwietniu 2010r grupa wydała płytę: „ŻYCIE TO RING”.

Listopad 2012r. – oficjalnie odszedł z „szeregów zespołu ” grający na perkusji Marcel Różanka, realizując własny projekt muzyczny „Oberschleisen”. Po tej zmianie, zostali włączeni w skład zespołu nowi członkowie: pierwszy perkusista zespołu: JAN KSIĄŻEK oraz basista PIOTR DYLUŚ.

16 maja 2014r odbył się urodzinowy koncert dziesięciolecia zespołu, na którym zespół przedstawił kolejnego członka zespołu : Krzysztofa Ludygę.

28.03.2015r. – podczas koncertu w siemianowickim Pub „KREDENS” oficjalna odsłona kolejnego albumu grupy pt. „ZA BRAMĄ …” – to kolejny – już trzeci krążek zespołu.

12.07.2015r – na jednej scenie z zespołem ” IRA” – koncert w ramach Dni Miasta Piekar Śląskich.

2016r – zespół zaznaczył swoją obecność na koncertach organizowanych w ramach Dni Bytomia 2016 oraz Dni Piekar Sląskich 2016.

2016r – zespół zaznaczył swoją obecność na koncertach organizowanych w ramach Dni Bytomia 2016 oraz Dni Piekar Sląskich 2016.

Aktualny skład zespołu:
Dariusz Badora-voc.
Grzegorz Badora-git.
Konrad Pałka -klawisz
Krzysztof Ludyga-git.
Adam Skrzypiec-bass
Janusz Kuś-perkusja

FULL LIGHT jest znów w „na fali” przygotowując materiał na kolejną – czwartą już płytę. Na „liczniku” od 2007r mamy zarejestrowanych ponad 280 koncertów! To nie wszystko! Historia pisze się dalej. . .

Futro z ryby
Futro z ryby

Zespół rockowy powstały na początku 2001 r. w Brzesku. Od tamtego czasu skład wielokrotnie się zmieniał, co skutkowało nieregularnym funkcjonowaniem bandu. Sytuacja zmieniła się w 2018 r. – skompletował się stały skład grupy, co zaowocowało zarejestrowaniem części starego oraz nowego materiału, tj. 8 utworów w profesjonalnym studiu nagrań KWARTstudio w Bochni. W sierpniu 2019 zespół nagrał teledysk do utworu „Różowa Laska”, który jest dostępny na portalu YouTube. Grupa tworzy muzykę hard rockową z polskimi tekstami. Artyści uważają, że melodyjna, nieskomplikowana, wpadająca w ucho muzyka i energiczny wizerunek zespołu na scenie (dobry kontakt z publicznością i charyzmatyczny wokalista) to ich atuty. Futro z Ryby na scenie czuje się jak ryba w wodzie!

Członkowie zespołu Adam 'Cypis’ Peters-Musiał – wokal Paweł Stompór – gitara (eks TSA i Balls Power) Marek Daniec – gitara (eks Inkwizycja) Paweł Lekki – bas Kamil 'Kaczmar’ Kaczmarczyk – bębny

Haures
Haures Logotyp

Zespół Haures powstał w październiku 2010 roku.

Początkowo wykonywana muzyka oscylowała w okolicach melodic/death metalu.

Wykonywana muzyka oscylowała w okolicach melodic/death metalu. W czerwcu 2011 roku ukazał się pierwszy materiał demo o nazwie „No Mercy”, na którym znalazły się trzy kompozycje. W 2012 roku dla potrzeb promocyjnych został zarejestrowany utwór „Oblivion”. W 2017 roku został nagrany nastepca „No Mercy” o nazwie „The Fallen Angel”, na którym również pojawiły się trzy utwory, choć już osadzone w stylistyce heavy metalu. W listopadzie 2019 roku zespół wydaje swój pierwszy długogrający album „The Metal Age”.

HAURES
Hellhaim
Hellhaim Logotyp

HELLHAIM – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim… Jego członkowie przekuwają swoje chore fascynacje w dźwięki, które sami określają jako „extreme heavy metal”. Zrodzony w bólach i wydany na świat w 2017 roku debiutancki album „Slaves of Apocalypse” nieźle namieszał w metalowym światku, co dla Hellhaim było pretekstem, aby ruszyć w Polskę ze swoją ewangelią. Fani są zgodni, że każdy koncert ekipy to prawdziwie bezkompromisowe i energetyczne wydarzenie, w którym wysokooktanowy thrash miesza się z melodyką zaodrzańskiego heavy metalu. To także show, które wywołuje skrajne emocje, czyli – posługując się słowami wieszcza – śmieszy, tumani, przestrasza…

Skład:
Mateusz Drzewicz (vox)
Piotr Konicki (gtrs)
Albert Żółtowski (gtrs)
Piotr Omelańczuk (bass)
Jaro Kaczmarczyk (drums)

Horda

HORDA (blackened death metal) – zespół działa od 2017 roku. W 2018 wydana została ich pierwsza EPka „The Beginning..”, która ujawniła zamiłowanie członków do nowoczesnego death metalu. Po serii koncertów promujących debiut i zmianach w składzie, Horda zaczęła krystalizować swoje nowe oblicze. Tarnowianie poszli w zdecydowanie bardziej radykalną i agresywną odsłonę black metalu, czego dowodem jest ostatnio wydany album „Obsession”. W skład zespołu wchodzą:

Forest – wokal
Dagon – gitara
Deimos – gitara/wokal wspierający
Carnage – bass
Motus – perkusja

Hrabia

Hrabia – zespół z Podkarpacia wykonujący muzykę określaną mianem horror punku, powstały w 2014 roku w Brzozowie.
W skład grupy wchodzi 3 muzyków:

Kamil Bieńczak – gitara, wokal
Wojtek Wrona – bas
Sebastian Wiśniowski – perkusja

Kamil Bieńczak – gitara, wokal
Wojtek Wrona – bas
Sebastian Wiśniowski – perkusja

Do tej pory zespół wydał 5 albumów własnym sumptem i jeden split z amerykańską grupą ”The Bastards”. Mają na koncie występy z takimi wykonawcami jak: Michale Graves (ex Misfits), Kobranocka, CETI, TZN Xenna, The Bill i Sexbomba.

Imperial Sin
Imperial Sin
Imperial Sin

Imperial Sin został założony w 2008 roku przez gitarzystę Karola Lercha. W 2011 roku zespół nagrał pierwsze demo „Empty Faces” w No Fear Records z Rybnika. Dzięki temu demo zespołowi udało się zagrać jako support dla m.in. Coma, The Sixpounder, Acid Drinkers. W 2017 roku Imperial Sin zaczął pracować w Rob-sonic Records nad swoim pierwszym pełnym albumem „Ritual Murder”. Premiera miała miejsce 1 lipca 2018 roku. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi krążek.

Inverted Mind

Trio z Krakowa reprezentujące mieszankę Sludge i Post metalu. Na scenie od 2011 roku. Dźwięki wytwarzane przez zespół zakorzenione są w najczarniejszych odmętach duszy. Muzyka i teksty niosą ze sobą zniszczenie, psychozę i brak nadziei. Twórczość grupy to obowiązkowa pozycja dla fanów Crowbar, Amenra, Obscure Sphinx.

Jasinka

Miłośniczka natury i muzyki fantasy. Śpiewaczka, multiinstrumentalistka. Tworzy muzykę filmową, muzykę do gier i własnych przedsięwzięć. Koncertuje też na żywo z własnym projektem oraz jako muzyk sesyjny z innymi zespołami. W 2019 roku ustanowiła indywidualny rekord Polski w grze na największej ilości instrumentów.

Jerna
Jerna

Młody zespół folkmetalowy z Krakowa. Tworzą muzykę, charakteryzującą się ciężko brzmiącą gitarą i budującymi nastrój instrumentami ludowymi. W skład wchodzą wokal damski, męski growl, flet, lira korbowa, gitara elektryczna, bas i perkusja. Źródłem zróżnicowanych inspiracji muzyków jest, między innymi, mitologia i kultura słowiańska.

Koios

KOIOS to metalowy zespół z Warszawy poruszający się po ekstremalnych odmianach metalu takich jak death metal, melodic death, czy progressive death metal. Zespół otrzymał wiele nagród na festiwalach takich jak Generacja, Rock Battle, Rock Master, Mayday, czy FMB. Swoją debiutancką płytę „Triangulate the Triangle” promował supportując takie zespoły jak Hunter, Sadist, Antigama, Thy Disease, TSA, czy Symbolical. W grudniu 2017r. miała miejsce premiera, oficjalnego video do utworu „Hate?”. Klip otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię oraz specjalne wyróżnienie na festiwalu Figueira FilmArt-Festival w Portugalii, oraz nominacje na festiwalach BMVA w Berlinie oraz L.A. Music Video Awards w Los Angeles.

Last Of The Crown

Zespół Last of The Crown powstał na początku 2017 roku w Katowicach. Jego założycielami byli ex członkowie Part of The Beginning. Bartłomiej Szopa i Bartłomiej Kulik. Następnie do składu dołączyli perkusista Bartosz Leszczyński, gitarzysta gitarzysci Damian Sonek, Marek Lorenc oraz wokalista Piotr Miliczek.

Z połączenia różnych oraz spójnych inspiracji muzycznych poszczególnych członków zespołu skrystalizował się styl grania, który określić można jako połączenie metalcore’u, djentu i metalu progresywnego.

W 2018 roku kapela zarejestrowała swoje debiutanckie wydawnictwo „Volume 1”, w międzyczasie aktywnie koncertując na Śląsku oraz poza nim.

Pod koniec 2019 roku zespół rozpoczął współpracę menadżerską z Radosławem „Ozim” Górą.

Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album oraz aktywnie występuje na polskiej scenie metalowej.

Lenny is Dead
Lenny is Dead Logotyp

Zdarza się czasem tak, że spotyka się grupa ludzi. Ich losy się splatają, a myśli i czyny powodują powstawanie niepowtarzalnych i  wyjątkowych słów, nut, dźwięków. Tak też wydarzyło się w przypadku zespołu Lenny is Dead.

W 2005 roku dwójka gitarzystów zaczyna razem tworzyć dźwięki, pojawiają się po pewnym czasie jedyne w swoim rodzaju muzyczne twory, które przekształcają się w niepowtarzalne i mocno zapadające w ucho utwory. Dla wzmocnienia wyrazu dołącza gitara basowa i perkusja. Ubierają oni utwory w akcenty i moc. Utwory tak  charakterystyczne i ciekawe nie mogą leżeć tylko w zakamarkach umysłu i salki prób. Dlatego też przekazują je światu, aby każdy mógł spróbować wybrać wśród tych mniej lub bardziej grzecznych dźwięków coś dla siebie. Coś co pomoże przetrwać te dziwne czasy, bo ta muzyka daje kopa, daje chęć do działania.

Lenny is Dead Cover
Livermorium

Hej ty. Nareszcie się obudziłeś. Próbowałeś znaleźć jakiś ciekawy metalowy zespół? Wpadłeś dokładnie gdzie trzeba.

Nigdy nie jest za późno by wyruszyć z nami w niesamowitą podróż po naszej twórczości która ciągle się rozwija, zmienia, kończy i powstaje od nowa.

Więc na co czekasz wsłuchaj się w opowieści o miłości na wzburzonym morzu, gwiazdach pędzących po niebie, pogańskich bojach o wolność i w końcu o hucznych biesiadach i wspaniałej zabawie!

Jesteśmy Livermorium gramy pieśń smutną, pieśń wesołą która toczy błędne koło.

Łysa Góra
Łysa Góra Logotyp
Łysa Góra

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy.

Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami instrumentów perkusyjnych oraz skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Mindfak
Mindfak Logotyp

Mindfak to żagańsko-wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. Po wcześniejszych rotacjach skład jest niezmienny od 2016 roku. W tym samym roku zespół nagrał debiutancką EPkę “Treter” w której skład wchodzi 5 utworów w języku polskim. Kapela na swoim koncie posiada również kilka singli. Mindfak zagrał ponad 60 koncertów w tym z takimi zespołami jak: Soulfly, Vader, Kat & Roman Kostrzewski czy Coma. Jesienią 2019 roku kapela wydała swoją debiutancką płytę “Wierutny”
Skład grupy:
Jacek Zema – Wokal/Bas
Sebastian Muszyński – Gitara
Adam Wieczorkowski – Gitara
Tomasz Wesołowski – Perkusja

Młot Na Czarownice
Młot Na Czarownice

Młot Na Czarownice to zespół, stylowo i muzycznie nawiązujący głównie do klasyki heavy metalu lat 80, choć można tu usłyszeć również inne wpływy.

Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat. Teksty utworów, których autorem jest wokalista (Dejff), napisane są w języku polskim w nieco guślarskim stylu to opowieści ze szczyptą myśli filozoficznej, ocierające się momentami o okultyzm. Można w nich odnaleźć wiele porównań, ukazujących silny związek człowieka z siłami natury. Myślą przewodnią bywają często motywy mitologiczne oraz ogólnie pojęty dualizm, odwieczna walka żywiołów i wzajemne przenikanie się przeciwieństw.

Nazwa zespołu nawiązuje do XV wiecznego podręcznika łowców czarownic, autorstwa dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jacoba Sprengera – „Malleus Maleficarum”.

Znaczenie nazwy jest przewrotne, ma na celu ukazanie niesprawiedliwości odwiecznego piętnowania ludzi z powodu różnych odmienności, zarówno kulturowych jak i sposobu życia, czy światopoglądu.

Od jakiegoś czasu, koncerty MNC coraz bardziej przypominają przedstawienia teatralne, z użyciem różnych rekwizytów, które mają wprowadzać widza/słuchacza w iście diaboliczny nastrój. W nowych utworach również da się usłyszeć pewne zmiany, co może sugerować delikatne odbicie od nurtu hard & heavy. Młot nie jest jednak zespołem patetycznie poważnym, w ich pracy wyczuć można dystans i nieco ironii.

Chociaż każdy z muzyków preferuje trochę odmienne gusta to, jak sami siebie określają, są żywiołami, które dopiero po zespoleniu w całość pokazują swoje prawdziwe oblicze.

Zespół Młot Na Czarownice pierwsze swoje tchnienie wydał 1 czerwca 2012 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Wiosną 2013 roku w studiu, Damiana Biernackiego „Demontażownia” „Młoci” rozpoczynają nagrania swojej debiutanckiej płyty „Popioły Wiar”, na której znalazły się utwory takie jak: Napój Głupców, Młot Na Czarownice, Czas Zastygłych Istnień, Horyzonty Niespełnienia, Fantasmagoria, Za Złamany Krzyż, tytułowe – Popioły Wiar, Przedwiosenny Świt, Psy Ogrodnika oraz zamykający płytę numer – Nija.
Po wielu perypetiach, w czerwcu 2015 roku album wychodzi na „światło dzienne”.

Wkrótce po wydaniu płyty, zespół rozpoczyna trasę promującą „Popioły Wiar.”

Do tej pory Młot Na Czarownice dzielił scenę m.in. z takimi zespołami jak: Hetman, Turbo, Nocny Kochanek, Kat & Roman Kostrzewski, Last Warrior, Mech, Stos, Destroyers i wielu wielu innych.

Obecnie Młot Na Czarownice jest w trakcie Zimowej Trasy 2019/20, która póki co obejmuje 7 koncertów w 6 miastach. Zespół kończy również pracę nad kompozycjami do swojego drugiego albumu.

Moleskin
Moleskin

Moleskin to energetyczny groovecore prosto z serca Metropolii Silesia. W swojej muzyce łączą hardcore z metalem, melodię z agresją, wyrazisty puls z przytłaczającymi breakdown’ami. Scena to ich żywioł , grali m.in. z Infected Rain, Materia, The Sixpounder, Drown My Day, Animations, Horrorscope czy Headup.

Mr.Tea

Mr.Tea to Poznańska formacja, która w zgrabny, choć czasem brutalny sposób łączy sens muzyki metalowej z polskim hip hopem. Początki Mr.Tea przypisywane są na koniec roku 2015, kiedy też zespół wydał swoją pierwszą płytę demo „Tea Time”, a ich niecodzienny styl powoli wyglądał na światło dzienne.

W 2018 roku podczas Antyfestu Antyradia Herbaciarze dostali się do ścisłego finału i zagrali koncert w CK Wiatrak w Zabrzu.

Grupa często gościła też na trasie Braci Figo Fagot, gdzie skutecznie rozgrzewała mocno wstawioną publikę w Warszawskiej Stodole, A2 we Wrocławiu, Uchu w Gdyni czy w Łódzkiej Scenografii.

W międzyczasie Pan Herbata wystąpił u boku takich gwiazd jak HOPE, The Sixpounder, Infected Rain, Materia, Lipali czy Kazikiem Staszewskim, za każdym razem pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Z upływem czasu i potrzebą ciągłego rozwoju zmienił się skład kapeli, panowie zaznaczają, że zespół nabrał zupełnie nowych możliwości i, że jeszcze w tym roku spodziewać możemy się przez wielu długo wyczekiwanego albumu, który stanie się pieczęcią w ich karierze.

MR.TEA
#1 Szymon Rozmiarek – gitara
#2 Wojciech Łagoda – bas
#3 Adrian Woroch – wokal
#4 Maciej Ryszkiewicz – perkusja
#5 Igor Sikora – gitara

Pandrador
Pandrador Logotyp
Pandrador 2019 Promo Photo

Pandrador został założony w 2015 roku przez Marcina Jagiełę.
Reprezentowany jest przez:
Mateusz Bednarz (od 2018) – wokal
Bartłomiej Bardon (od 2016) – gitara
Marcin Jagieła (od 2015) – bas
Adrian Stempak (od 2019) – perkusja

Ideą Pandrador jest krzewienie wartości staroeuropejskich, prezentowanych przez Asatru, kroniki islandzkie i sagi skandynawskie. Muzyka zespołu to Death Metal, jednak kompozycje oparte są na skalach wykorzystywanych w skandynawskiej muzyce etnicznej.

Radogost

Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. We wczesnych tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze produkcje skręcają w mroczny, dekadencki i surrealistyczny klimat. W części tekstów można odnaleźć Młodopolskiego mistrze upadku – Tadeusza Micińskiego.

Runika

Istniejemy od 2014 roku. Gramy autorskie utwory inspirowane w warstwie tekstowej podaniami i legendami z całej Polski, mitologią słowiańską i germańską oraz literaturą fantasy. W naszej muzyce przeplata się wiele gatunków, takich jak folk, gotyk, power metal czy klasyczny rock.

Zagraliśmy ponad 130 koncertów w Polsce i za granicą. Do najważniejszych należą występy na wydarzeniach takich jak:
• Warsaw Comic Con,
• III, IV i VI Słowiańska Noc Folk-Metalowej w Brennej,
• Festiwal Kultury Słowian STADO,
• Festiwal fantastyki i gier Sabat Fiction-Fest,
• Festiwal Fantastyki Falcon,
• Festiwal Fantastyki Twierdza,
• Festiwal Fantastyki Cytadela,
• Festiwal SWAR,
• festiwal Folk Metal Pilgrims w Czechach.

W 2019 roku wystąpiliśmy na scenie głównej Juwenaliów Politechniki Warszawskiej przez zespołami Nocny Kochanek i Lady Pank.

Jesteśmy współorganizatorami trasy koncertowej Folk Metal Night.

W lipcu 2018 roku wydaliśmy debiutancką płytę Pradawna moc. Obecnie pracujemy nad drugą płytą i planujemy kolejne koncerty.

Rusty Rage

Zespół pochodzi z Tarnowskich Gór i działa od stycznia 2016 roku.

Rusty Rage od zawsze prezentuje swój własny styl, który ciężko jest “zaszufladkować” w określone gatunki, co spowodowane jest różnymi muzycznymi inspiracjami poszczególnych członków zespołu. Styl ten z czasem ewoluował i obecnie najlepsze określenia dla muzyki Rusty Rage to “post-Grunge”, “Punk Rock” i “Alternatywa”. Energetyczne, hardrockowe brzmienie grupy słychać i widać przede wszystkim na koncertach, podczas których nie da się usiedzieć na miejscu!

Zespół w 2018 roku przeszedł drobne zmiany w składzie i obecnie tworzy go pięciu młodych muzyków:

Bartek Łoboda – wokal / gitara towarzysząca
• Marcin Gruca – gitara prowadząca / wokal wspierający
• Wojtek Grymel – gitara basowa
• Łukasz Mizdzioł – gitara rytmiczna / wokal wspierający
• Kacper Szeja – perkusja

Sacrimonia
Sacrimonia Logotyp

Sacrimonia to młody warszawski zespół grający symfoniczny black metal. Powstał w 2015 roku, a w 2016 wydał debiutanckie EP „New World Ascension”. Obecnie zespół pracuje nad debiutanckim LP oraz koncertuje w Polsce i zagranicą.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:

Kamila „Lasaira” Grabowska-Derlatka – wokal
Jakub Zgorzelski – gitara
Mariusz Hausenplas – gitara
Szymon Lewandowski – perkusja
Tomasz Szlendak – bas

Sacrimonia photo live
Sceptic

Sceptic
Zespół powstał w 1994 r. I wydał do tej pory 4 płyty:
1. Blind Existence (1999 – Mystic Prod.)
2. Pathetic Being (2001 – Empire Records, Last Episode, Crash Music)
3. Unbeliever’s Script (2003 – Empire Records, Candlelight Records)
4. Internal Complexity (2005 – Mystic Prod.)
Wszystkie zostały wysoko ocenione przez media I fanów na całym świecie. Graliśmy koncerty I trasy z takimi zespołami jak Vader, Behemoth, Sadist, Napalm Death, Emperor, God Dethroned, Monstosity i wieloma innymi…
Członkowie zespołu są lub byli również związani z Decapitated, Dies Irae, Kat & Roman Kostrzewski, Virgin Snatch, VooDoo Gods, Atrophia Red Sun, Totem…

Aktualny skład zespołu:
Weronika Zbieg – wokal
Jacek Hiro – gitara
Kuba Kogut – bębny
Paweł Kolasa – bas

Shodan

SHODAN to deathmetalowe trio powstałe we Wrocławiu w 2013 roku. Charakterystyczny styl dla zespołu to unikalna hybryda death metalowej brutalności z melodyką zimnej fali. W 2015 zespół, pod okiem Arkadiusza „Malty” Malczewskiego, zarejestrował ślady na debiutancki album „Protocol of Dying”. 31 marca 2016 miała miejsce premiera debiutu za pośrednictwem kooperujących wytwórni Defense Records i Deformeathing Production. Album jak i liczne występy u boku m.in Sinister, Absu, Vader, Hate, Beheaded czy Rotting Christ i na festiwalach Into The Abyss, Metalmania, Summer Dying Loud, Castle Party czy Gothoom fest, spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony portali muzycznych, zinów jak i fanów metalowej rzeźni. Obecnie trwają przygotowania do wydania następcy debiutu- „Death, Rule Over Us”, na którym zespół odważniej eksploruje zapoczątkowany na „Protocol of Dying” styl, a jednocześnie zaskoczy pod wieloma względami.

Spatial
Spatial Logotyp

Horda Spatial powstała w styczniu 2010 roku. Kapelę założyło trzech obecnych muzyków Spatial- Kubek, Jimi i Bocian. Jako pierwszy w roli basisty pojawił się Pędzel (Wojtas) . Wojtas grał wcześniej w Besieger a w Spatial gościł ponad rok. Kolejnym był Doctor (Vates), ale i on na długo nie zabawił . Jeżeli chodzi o wokal to też przewijało się kilku wokalistów, ale to właśnie Strzyga obudził drzemiące w nas demony.

W 2011roku mieliśmy swój debiut na wielkiej scenie u boku legendy heavy metalu-TSA.

W tym samym roku uderzyliśmy do studia „No Fear” w Rybniku. Tam nagraliśmy nasze pierwsze demo zatytułowane Empire, na które weszły cztery utwory: Arka Chaotis / Nightrage / Empire Of Ancient Graves / Golem. Sesyjnym basistą był wówczas nasz kumpel Wołek.

W tym samym 2011r. naszą hordę zasila basista – Premier.

W 2012 roku ruszyła machina pod nazwą NIECH CISZA MILCZY Free Open Air Festiwal, którego jesteśmy pomysłodawcami i współorganizatorami.

2014 rok zaowocował wydaniem- za pośrednictwem METAL SCRAP RECORDS z Ukrainy- naszego pierwszego długograjacego albumu Silence.

2019 ukazuje się drugi pełny album o nazwie Continuum wydany przez fantastyczną Mara Productions.

Naszej kapeli udało się zagrać u boku największych tego gatunku:

BEHEMOTH / VADER / RIVERSIDE / ILLUSION / KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI / HATE / PANDEMONIUM / EMBRIONAL / MATERIA / DEVILISH IMPRESSIONS / ADNIHIL (CZ) / COPROLITH (FIN) / DARK END (ITA) / AS NIGHT FALLS / HORRORSCOPE / HERETIQUE / CLOSTERKELLER / LACRIMA I WIELU INNYCH.

Spirits Way

Historia zespołu sięga przełomu lat 2009-2010 kiedy to Tomasz Radzikowski wraz Marcinem Dobrzynieckim (Gitara rytmiczna 2010-2012)
rozpoczęli pierwsze próby i komponowanie materiału na pierwsze demo.Oficjalny początek zespołu pod nazwą Spirits Way to rok 2010 kiedy to juz w pełnym składzie zespół rozpoczął intensywne koncertowanie.Skład ulegał wielokrotnym zmianą natomiast przez wielu uznane jest to za ewolucje zespołu.
Muzyka Spirits Way na przestrzeni trzech wydawnictw ewoluowała „Freedom Through Blood” (2010) „Brainless Puppets are Enslaved” (2012) „Devoid Of Morality” (2016)
jednakże przy zachowaniu wierności do Death metalu.
Zespół w różnych konfiguracjach personalnych ma za sobą wiele koncertów i kilka udanych tras u boku Marduk,Obituary,Incantation,Decapitated, Hate, Christ Agony,Trauma, Frontside, LostSoul, Ogotay, Spiteful, Masachist, Fleshgore, Endocarnial, Zoofagus, Embrional.

Srarama Band

Jesienią 2018 roku czwórka nieznajomych z Polski i Portugalii postanowiła wspólnie tworzyć muzykę. Łącząc mroczny folk, rock, metal i muzykę klasyczną, powstała muzyczna opowieść, przez którą przemawiają przede wszystkim emocje. Połączenie tradycyjnych instrumentów z gitarą akustyczną, a także fuzja różnych kultur muzycznych, przenosi w niezwykły, pełen niedopowiedzeń i tajemnic świat dźwięków.

Srarama Band
Symbolical
Symbolical Logotyp
Symbolical Photo

Symbolical – zespół powstały w 2013 roku, z inicjatywy Karola ‘Charlesa’ Goździka i Pawła 'Cymera’ Cymermana. Również w tym roku, skład zasilił Dariusz 'Daray’ Brzozowski, znany z takich formacji jak Dimmu Borgir, Hunter, Vader. W 2015 roku dołączył Konrad 'Słoq’ Słoczyński, znany z The John Doe’s Burial. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy  studyjne i wiele zagranych koncertów, zarówno festiwalowych jak i klubowych. Są w trakcie nagrywania trzeciego albumu. Gatunek, w którym się obracają, można klasyfikować jako Mystic Death Metal, w którym obok poetyckich tekstów,  znajdziemy pierwotne, mocne brzmienie.

Synapsa

Wrocławski band poruszający się w klimatach metalu i deathcoru. Skład ma na koncie kilka wydawnictw i wiele zagranych koncertów. Poprzedni LP „Confession” (2015) ukazał się w sklepach muzycznych w całej Polsce. W 2019r. ukazał się singiel „Open Yours Ears”, a w marcu 2020r. singiel „The Cage”, który jest zapowiedzią nowego albumu EP „Dissimulation”. Płyta ukaże się nakładem Luna Music i dostępna będzie w wersji fizycznej i cyfrowej w serwisach tj. iTunes czy Spotify.

Skład:
Ernest Swora – wokal, gitara
Mateusz Wiktorowski – gitara
Jakub Szkiłądź – bas
Artur Raszewski – bębny

FB: https://www.facebook.com/synapsaband/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=VFwcN4tmCSs
INST: https://www.instagram.com/synapsaband/

Taint
Taint

’Założony pod koniec 2014 roku Taint , po kilku zmianach personalnych i wyklarowaniu własnego brzmienia, które oscyluje w okolicach alternatywnego metalu / metalcore’u, muzycy są pełni energii i zdeterminowani przedstawić się szerszej publiczności. Żywiołowe koncerty w połączeniu ze świeżym materiałem, z debiutanckiej EPki ”Under Control”, dobrze rockują!

TRT

Zespół TRT został założony w 2016 roku w Płocku. Pierwszym singlem zespołu, zawierającym dwa utwory był „Jeden” który znalazł się na wszystkich najważniejszych serwisach muzycznych takich jak Spotify, iTunes, Amazon i wiele innych.

Zespół dał poznać się jako wulkan scenicznej energii i mocnych riffów. Wspólne koncerty z zespołami Chemia, Acid Drinkers i Nocny Kochanek tylko to potwierdziły.

Początki kapeli objawiły się również, wieloma zmianami personalnymi, z których wyodrębnił się aktualny skład. Muzyka grupy to szerokopojęty Rock / Metal / Groove. Cel muzyków to dotarcie do jak największej liczby słuchaczy którzy myślą i czują podobnie. W listopadzie 2018 roku swoją premierę miał klip do utworu „Battlefield” który uchylił rąbka tajemnicy o tym czego możemy się spodziewać na pełnym krążku. Debiutancki album czeka na swoją premierę również poza granicami kraju. Materiał przedpremierowo był prezentowany w czerwcu 2019 roku na targach Midem we Francji.

Skład zespołu:
Darek Dolny – Wokal
Bartosz Ziółkowski – Gitara
Jan Nowak – Bas
Artur „Artie” Woźniak – Perkusja

Wizja Lokalna

Info o zespole
WIZJA LOKALNA to poznański zespół grający skojarzenie klasycznego rocka z gitarowym graniem lat 90-tych. Teksty pisane w języku ojczystym są efektem przemyśleń nad życiem i problemami, z którymi borykają się na co dzień młodzi ludzie.

WIZJA LOKALNA na przeglądach i festiwalach:
– 06.09.2019 – XIII Festiwal „Gramy Nad Prosną” – Kalisz
– 10.08.2019 – IV „Dobrze Rockująca Sobota” – Opalenica
– 17.05.2019 XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Okołogitarowej GITAROWNIA – Ostrów Wielkopolski
– 06.04.2019 32 Międzynarodowy Przegląd „Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo” – Ostrów Wielkopolski
– 24.03.2019 VI Festiwal Muzyczny „Rockowanie” – Skierniewice
– 17.11.2018 Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Jesień 2018” – Grodków
– 07.09.2018 12 Muzyczny Festiwal „Gramy Nad Prosną” – Kalisz (III miejsce)
– 01.09.2018 IV Integracje Muzyczne „Fanaria” – Kalisz
– 03.03.2018 Przegląd „Emergenza” – Poznań
– 10.02.2018 Festiwal „Rock And Beer Fest” – Sulęcin
– 03.02.2018 IV edycja przeglądu „Santa Rock Fest” – Poznań
– 03.09.2017 III Integracje Muzyczne „Fanaria” – Kalisz
– 03.12.2016 III edycja przeglądu „Santa Rock Fest” – Poznań (nasz debiut)

Do tej pory zagraliśmy około 50 koncertów.
Nagraliśmy promocyjne demo na którym znajduje się cztery autorskie utwory.
WIZJA LOKALNA gra własny autorski materiał śpiewany po polsku.

Linki:
https://www.facebook.com/wizjalokalnapl/
https://www.youtube.com/channel/UClY0IhEjNzMhG0Xi-NLBR0w
www.wizjalokalna.com

Skład zespołu:
Jędrzej Tecław – wokal, tamburyn
Bartosz Bogusz – gitara, wokal wspierający
Jakub Kowala – bas
Paweł Łukowicz – perkusja

Valkenrag
Valkenrag

Valkenrag swe początki datuje na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny. W zaciszu domowym powstało pierwsze demko (NORDWIND 2008). Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami, jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, Eluveitie, Venom, Negura Bunget. I wiele innych. Po kilku zmianach personalnych horda wydała swój drugi longplay zatytułowany „Chasing the gods”. Ukazał się on w marcu 2019.

Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże wielu co dociekliwszych znalazło wśród ich twórczości również elementy Black metalu i folku.

Vane
Vane Logotyp

Groove/melodic death metal w pirackim stylu? Dlaczego nie! Vane łączy te dwa światy w całość – ciężkie, a jednocześne melodyjne riffy, potężny wokal, szybkie bębny i brudny bas wraz z głęboko zakorzenioną w Złotym Erze Piractwa historią tworzą prawdziwą mieszkankę wybuchową!

Vane założony został pod koniec 2016 roku przez dwóch przyjaciół – Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego. W krótkim czasie gitarzyści zrekrutowali pozostałych członków zespołu – Marcina Frąckowiaka, Marcina Parandyka oraz Marcina Zdeba. Wspólnymi siłami nagrano debiutancką EP’kę „The Prologue”, wydaną zaledwie w rok po rozpoczęciu projektu. Album otrzymał bardzo pozytywne opinie od fanów i krytyków muzycznych.

Po roku ciężkiej pracy i pewnych roszadach kadrowych (Marcina Frąckowiakazastąpił Łukasz Łukasik), dnia 30 listopada 2019 r. Vane wydało debiutancki album „Black Vengeance”. Siedem nowych utworów wraz z kawałkami z EP złożyły się na historię jednego z najbardziej intrygujących piratów w historii. W ramach promocji albumu zespół zaprezentował się rzeszy fanów na trasie koncertowej I nagrał trzy tematyczne teledyski.

Po powrocie z pełnej emocji trasy, Vane skupił się na tworzeniu nowej muzyki. W ten sposób powstał singiel „The Ritual”, wydany 8 maja 2019 r. Utwór uzupełnił jedną z wielu fabularnych luk w opowiedzianej z rozmachem historii “Black Vengeance”. Wydawnictwo zostało wsparte budzącym wielkie zainteresowanie teledyskiem. Dwa miesiące później, zespół rozstał się z perkusistą Marcinem Zdebem.

31 lipca 2019, po wygraniu krajowych eliminacji, Vane zaprezentował Polskę w znamienitym konkursie Wacken Metal Battle w Niemczech. Walcząc z trzydziestoma zespołami z całego świata. Vane wylądował ostatecznie na prestiżowym, 5 miejscu!

1 sierpnia Vane wystąpił na Pol’and’Rock – jednym z największych festiwali w Europie. Koncert zgromadził rzesze fanów i był wielkim sukcesem zespołu.

Z początkiem grudnia 2019 w roli perkusisty do zespołu dołączył Kamil Bagiński.

W chwili obecnej Vane ciężko pracuje nad nowym wydawnictwem I trasą koncertową. To co najlepsze – jeszcze przed nami!!!

Veles

VELES – wrocławski zespół grający mieszankę heavy i thrash metalu. Powstali wiosną 2018 i jeszcze w tym samym roku nagrali swoje pierwsze demo. Obecnie skupiają się na nowym materiale i docieraniu do coraz większego grona fanów.

Veles
Velesar
Velesar Logotyp
Velesar Photo

Marcin Velesar Wieczorek jest polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Z muzyką związany nierozerwalnie od 1990 r., w 2001 r. założył w Rybniku zespół metalowy Goddess of Sin, z którym występował do 2007 r. W międzyczasie brał udział w kilku innych projektach muzycznych, nie związanych z muzyką metalową. W 2010 r. dołączył jako wokalista do folk metalowej formacji Radogost (jednego z prekursorów muzyki folk metalowej w Posce), z którą koncertował do roku 2014. Efektem tej współpracy jest wydany w 2012 r. album “Dark Side of the Forest” (2012 r.), a także szereg koncertów w Polsce i za granicą.

Velesar to polski projekt folk metalowy, powołany do życia w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę zespołów Goddess of Sin i Radogost, a także twórcę kapeli River of Time. Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.

Virgin Snatch

VIRGIN SNATCH to jeden z nielicznych na polskim rynku zespołów, uprawiających szeroko pojętą stylistykę thrash/death metalową. Zaangażowany społecznie i politycznie, umiejętnie wychyla się poza ramy sceny underground’owej, łącząc kilka podgatunków muzycznych. Powstały w 2001 roku, szybko osiągnął status ważnego i rozpoznawalnego zespołu, nagrywając 6 studyjnych albumów. Przez zespół przewinęło się kilka znamienitych postaci rodzimego (i nie tylko) rynku muzycznego ale skład VS po raz pierwszy ustabilizował się w 2003 roku, wraz z premierą debiutanckiego materiału „S.U.C.K.” Umowę z wydawcą – Mystic Production, zespół podpisał w składzie: Łukasz „Zielony” Zieliński wokale/teksty/pomysłodawca nazwy zespołu, Grzegorz „Grysik” Bryła – gitary, Tomasz „Titus” Pukacki bas (Acid Drinkers) i Jacek „Jacko” Sławeński – perkusja. Jeden z pierwszych koncertów grupy ma miejsce w Krakowskiej Hali Wisły, gdzie zespół gra przed Rage i Helloween… W 2004 roku posadę drugiego gitarzysty przyjmuje Jacek Hiro (Sceptic) pozostając nim aż do 2013 roku, nagrywając z zespołem jeszcze 3 płyty. Wkrótce po premierze drugiego studyjnego albumu „Art Of Lying” (2005), zespół żegna się z Titusem. Wakat gitarzysty basowego obejmuje i sprawuje z powodzeniem do dziś Piotr „Anioł” Wącisz (Corruption). Roszady na tym stanowisku jeszcze tylko raz nawiedzą zespół, wraz z czwartym albumem „Act of Grace” (2008) na który partie basu nagrał (oraz promował na koncertach) Marcin „Novy” Nowak (Behemoth, Vader).

Virgin Snatch cechuje wieloletnia współpraca z Mystic Production oraz z białostockim studiem Hertz, gdzie zespół nagrywał swoje płyty, pod okiem braci Wiesławskich (Vader, Decapitated, Behemoth). W swojej historii zespół Virgin Snatch zagrał kilkaset koncertów, dzieląc scenę z Anthrax, Slayer, Testament, Celtic Frost, Motorhead, Sepultura, Fear Factory, Helloween, Behemoth, Acid Drinkers, Vader, Decapitated, KAT, Hunter, Frontside i wiele innych… Wśród koncertów znalazły się występy na największych festiwalach w Polsce m.in. Przystanku Woodstock, Hunter Fest, Mystic Festival, Rock Metal Fest oraz koncerty poza granicami kraju m.in. Inferiff Festival, Masters Of Rock, Dong Open Air, kilkadziesiąt koncertów na terenie bloku wschodniego: w Rosji, Mołdawii, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, Białorusi w Czechach etc… Do historii przejdzie również 30 dniowa trasa razem z Hunter, Frontside i Rootwater pod szyldem Mystic Tour 2007 jak również charytatywny koncert (Vader, Behemoth, Frontside, Virgin Snatch) w hołdzie Witoldowi „Vitkowi” Kiełtyce, zmarłemu tragicznie muzykowi Decapitated (R.I.P.) Uznanie dla niecodziennego muzyka oraz zespołu będzie miało zresztą swój ciąg dalszy, w postaci utworu „It’s Time” pochodzącego z krążka „Act of Grace” oraz cykliczna impreza pod szyldem „Covan Wake the Fuck Up’, z której całkowity dochód przeznaczony jest na rehabilitacje Adriana Kowanka, poszkodowanego w wypadku przyjaciela, wokalisty Decapitated … Energetyczne koncerty powodują, że Virgin Snatch wymieniany jest wśród najlepszych zespołów koncertowych w kraju.

Żmij

Żmij to pięcioosobowy zespół muzyczny, wykonujący własne interpretacje muzyki tradycyjnej oraz autorskie utwory inspirowane klimatem słowiańskim. Zespół nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii, jaką starają się wykreować podczas koncertów. Grupę tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili przemieszać ludowe teksty i melodie z autorskimi. Pełne są one zarówno upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i poruszających historii o niespełnionej miłości.

Żmij występował m.in. na Rynku Głównym i Małym Rynku w Krakowie, krakowskiej Rotundzie, klubie Żaczek, Mezcal, Kolanko, na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, Festiwalu Słowian pod Ślężą, podczas święta Stado w Owidzu… Łącznie zagrali kilkaset koncertów. Grali też na antenie Radia Kraków, Trójki oraz Czwórki. Żmij ma na swoim koncie wyróżnienie (tytuł laureata) na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej „FAMA” w 2006 i 2007 r. oraz zwycięstwo (Trójząb Neptuna) w r. 2008, II miejsce na XI Krakowskich Spotkaniach Zespołów Rockowych „Party Rura” w 2006 r. , zwycięstwo w konkursie Radia Kraków Mega Krążek, zwycięstwo na przeglądzie Otwarta Giełda Piosenki 2006, zwycięstwo w konkursie CastingPOP organizowanym przez MTV, wyróżnienie na Festiwalu Twórczości Studenckiej 2007 w Katowicach, zwycięstwo w krakowskim przeglądzie Noc Rocka w 2003, tytuł zespołu października w konkursie Megafon Radia Kraków i wiele innych.

Zespół tworzą:
Iwona Karcz – śpiew
Jakub „Żmij” Zielina – gitara, mandolina, śpiew
Zuzanna Baum – flet
Wojciech Miller – lira korbowa
Krystian Gajewski – bas
Ermir Subamakoshii – perkusja